ائتلاف مخالفان سودانی: شورای نظامی برای انتقال قدرت جدی نیست

به گزارش مجله شرقیا، تهران - خبرنگاران - ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر سودان روز سه شنبه شورای نظامی انتقالی این کشور را متهم کرد در انتقال قدرت به غیرنظامیان جدی نیست.

ائتلاف مخالفان سودانی: شورای نظامی برای انتقال قدرت جدی نیست

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، محمد ناجی الاصم از رهبران ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر گفت: از عملکرد شورای نظامی این گونه برداشت می گردد که آن ها برای انتقال قدرت به غیرنظامیان جدی نیستند.

وی اضافه کرد: زمان انقال قدرت درحال طولانی شدن است و با طولانی شدن زمان صلاحیت های شورای نظامی نیز طولانی می گردد و این مساله برای انقلاب سودان بسیار خطرناک است.

این عضو ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر اضافه کرد: انقلاب سودان برای انتقال قدرت از یک حکومت نظامی به حکومت نظامی دیگر انجام نگرفت و به این شورا هشدار داد تا از تاریخ عبرت بگیرند.

پیش تر شورای نظامی سودان اعلام نموده بود که با نمایندگان نیروهای آزادی و تغییر درخصوص موضوع انتقال قدرت در کاخ ریاست جمهوری واقع در شهر خارطوم گفت وگو کردند.

این درحالی است که شورای مخالفان و اعضای شورای نظامی سودان پیش تر اعلام نموده بودند که شورایی مرکب از نظامیان و فعالان مدنی این کشور برای دوران انتقالی پس از حکومت عمر البشیر تشکیل خواهند داد.

تظاهرات مردم سودان علیه دولت البشیر از 19دسامبر 2018 (28 آذر 97) ابتدا به خاطر افزایش قیمت نان شروع شد اما بسرعت رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و تظاهر کنندگان خواهان سرنگونی دولت البشیر شدند.

خاتمه، ارتش سودان 11 آوریل (22 فروردین ماه) در نتیجه اعتراضات چهار ماهه مردم این کشور، البشیر را از ریاست جمهوری خلع کرد و شورای نظامی قدرت را به مدت دوسال در دست گرفت.

شبک**9365**1392

منبع: ایرنا
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 201

به "ائتلاف مخالفان سودانی: شورای نظامی برای انتقال قدرت جدی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف مخالفان سودانی: شورای نظامی برای انتقال قدرت جدی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید