ادعاهای ضدایرانی نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس

آمریکا به عدم پذیرش بازرس مشکوک آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران واکنش نشان داد.

ادعاهای ضدایرانی نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جکی وولکات، نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آنس بین المللی انرژی اتمی که در ارتباط با ایران برگزار شده بود، در ادعایی گفت که بازداشت موقت یک بازرس آژانس در ایران، اقدام تحریک آمیز ظالمانه ای است.

وولکات در ادعاهای خود در نشست شورای حکام همچنین خواهان آن شده تا همه اعضای شورا این را تعیین نمایند که چنین اقداماتی از سوی ایران غیرقابل قبول است.

هفته گذشته مسئولین سازمان انرژی اتمی ایران از ورود یکی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به سایت غنی سازی نطنز جلوگیری کردند، سازمان انرژی اتمی ایران، علت این اقدام را نگرانی از احتمال همراه داشتن مواد مشکوک گفت.

سازمان انرژی اتمی ایران عصر چهارشنبه گفت: به طور معمول وسائل همراه تمام بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، در بدو ورود به هر یک از سایت های هسته ای مورد تفتیش و کنترل قرار می گیرد.

در گزارش سازمان انرژی اتمی آمده است: در ظاهر هنگام ورود این خانم بازرس تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده است و به همین دلیل ضمن کنترل وسایل همراه بازرس از ورود او به سایت جلوگیری شده و مراتب امر به آژانس بین المللی انرژی اتمی منعکس شد و از طرف جمهوری اسلامی ایران به آژانس اعلام می گردد که پذیرش قبلی این بازرس، لغو شده تلقی می گردد.

این گزارش می افزاید: ایران همچنین خواهان همکاری آژانس برای ادامه تحقیقات در این خصوص شده است که آژانس نیز در پاسخی کتبی این موضوع را می پذیرد. در نتیجه لغو پذیرش بازرس، وی با ناتمام گذاشتن ماموریت خود ایران را به مقصد وین ترک نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 7 دی 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 561

به "ادعاهای ضدایرانی نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعاهای ضدایرانی نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید