بانک ها تاکنون تنها به 145 منزل سیل زده تسهیلات داده اند

به گزارش مجله شرقیا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: بانک ها تاکنون تنها به 145 واحد تسهیلات در بحث نوسازی و بازسازی پرداخت نموده اند.

بانک ها تاکنون تنها به 145 منزل سیل زده تسهیلات داده اند

به گزارش مجله شرقیا، مسعود انصاریان در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان که امروز 12 خردادماه در اهواز برگزار گشت، اظهار کرد: تا به امروز 21 هزار واحد مسکونی در سطح شهرهای استان در مورد بحث خسارت های ناشی از سیلاب ارزیابی شده اند.

وی با اشاره به تعداد واحدهای تخریب شده در اثر سیلاب خوزستان افزود: تعداد 1268 واحد در نقاط شهری و تعداد 3300 واحد در نقاط روستایی تخریب و احتیاج به احداث مجدد دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در مورد تعداد واحدهای تعمیری در استان توضیح داد: تعداد واحدهای تعمیری استان12 هزار و 359 واحد است که تا به امروز برای 11 هزار و 822 واحد تشکیل پرونده شده است و 4 هزار و 776 واحد را به سیستم بانکی معرفی نموده ایم.

انصاریان با بیان اینکه 382 میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته به استان است، بیان نمود: تاکنون در این زمینه 216 واحد برای تعمیرات و احداث مجدد با بانک ها عقد قرارداد نموده اند و در این زمینه به 145 واحد تسهیلات پرداخت شده است.

وی با اشاره به بحث تسهیلات بلاعوض در بحث واحدهای تعمیری استان اظهار کرد: مبلغ 8 میلیارد تومان به صورت بلاعوض به مردم پرداخت شده است و در این زمینه 1200 واحد در سطح استان کار تعمیرشان با این مبلغ شروع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان بیان نمود: مساله بهسازی معابر روستایی که سیلاب در انها اتفاق افتاده را آنالیز و برآورد و آن را به مرکز نیز اعلام نموده ایم تا در مورد تامین اعتبار کار بهسازی معابر روستایی تصمیم گیری گردد.

انصاریان گفت: با توجه به قانون، هرجا که ساخت و ساز غیرمجاز بوده و در اثر سیلاب آسیب دیده وام در اختیارش قرار داده نمی گردد و براساس قانون باید آن واحد در مناطق مجاز ساخته گردد تا بتوانیم تسهیلاتی را برای آن در نظر بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 227

به "بانک ها تاکنون تنها به 145 منزل سیل زده تسهیلات داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ها تاکنون تنها به 145 منزل سیل زده تسهیلات داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید