با تصویب مجلس، همه کارگران ساختمانی بیمه می شوند

به گزارش مجله شرقیا، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: درصورت تصویب طرح پیشنهادی که از کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به صحن علنی ارسال شده است، تمامی کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می گیرند و تصویب آن دستاورد بزرگی برای کارگران ساختمانی خواهد بود.

با تصویب مجلس، همه کارگران ساختمانی بیمه می شوند

به گزارش خبرنگاران، دکتر مصطفی سالاری در جلسه ویدئو کنفرانسی با مدیران تأمین اجتماعی استانها اظهار کرد: از یک سال گذشته پیگیری هایی برای اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی اجرا شده است و در مجلس قبل در آستانه بررسی بود که به دلیل کرونا جلسات تغییر کرد و به آن مجلس نرسید.

وی افزود: براساس پیشنهاد فعلی که در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تایید شده و در روزهای آینده در صحن علنی در دستور بررسی قراردارد میانگین 6 الی 8 درصد دستمزد کارگری بابت هر متر مربع زیربنا مبنای محاسبه حق بیمه سهم کارفرمایی درنظر گرفته شده است.

سالاری با بیان اینکه شرایط فعلی بیمه کارگران ساختمانی نامطلوب و غیرقابل تداوم است، گفت: در شرایط فعلی کمتر از یک سوم سهم کارفرما از حق بیمه وصول می شود و در صورت تداوم شرایط فعلی دو سوم کارگران ساختمانی موجود از خدمات تأمین اجتماعی محروم خواهند شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه حدود 800 هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: برای استفاده تمامی کارگران ساختمانی از خدمات تأمین اجتماعی و رسیدن به یک میلیون و دویست هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه نیازمند ایجاد منابع مالی پایدار هستیم که در طرح پیشنهادی فعلی این موضوع تا حدود زیادی لحاظ شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سالاری با بیان اینکه در طرح پیشنهادی موجود دیدگاه ها و نقطه نظرات کارشناسی مختلف بررسی و لحاظ شده است، گفت: در این طرح میانگین و حدنصاب برای مشخص حق بیمه هر منطقه پیش بینی و برای هر منطقه سازوکار تصمیم گیری مشخصی لحاظ شده است.

وی ادامه داد: ایجاد حساب مشخص برای دریافت منابع بیمه کارگران ساختمانی یکی دیگر از ویژگی های طرح پیشنهادی است و قطعا یک ریال از منابع بیمه کارگران ساختمانی در جای دیگری هزینه نخواهد شد و با این طرح امکان ارتقای خدمات به کارگران را خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1681

به "با تصویب مجلس، همه کارگران ساختمانی بیمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تصویب مجلس، همه کارگران ساختمانی بیمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید