تدارک کلاه سفیدها برای حمله ساختگی شیمیایی در شمال سوریه

به گزارش مجله شرقیا، مرکز آشتی ملی روسیه در سوریه از تصمیم و آمادگی گروه کلاه سفیدها و عناصر تروریستی جبهه النصره برای انجام یک اقدام تحریک آمیز در شمال سوریه با استفاده از مواد سمی خبر داد.

تدارک کلاه سفیدها برای حمله ساختگی شیمیایی در شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل مجله شرقیا به نقل از روسیا الیوم، مرکز آشتی ملی روسیه در سوریه دوشنبه شب گفت که اطلاعاتی را در خصوص همکاری گروه کلاه سفیدها با تروریست های جبهه النصره برای انجام عملیات شیمیایی ساختگی در ادلب دریافت کرده است.

مرکز روسی افزود: اطلاعات به دست آمده نشان می دهد، عناصری از گروه کلاه سفیدها با حمایت تروریست های جبهه النصره در تدارک استفاده از مواد سمی جهت انجام حملات شیمیایی جدید ساختگی هستند.

مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این حمله شیمیایی جعلی این بار قرار است در روستای معاره الارتیق استان حلب که جزو مناطق کاهش تنش ادلب محسوب می شود، صورت بگیرد.

مرکز روسی فاش کرد که یک تیم 15 نفره از عناصر کلا سفیدها اول فوریه وارد منطقه ادلب شده تا با همدستی عناصر تروریستی جبهه النصره این اقدام تحریک آمیز را انجام دهد.

طی سال های اخیر، گروه کلاه سفیدها با همکاری تروریست ها چند بار برای صحنه سازی حملات شیمیایی تلاش کرده اند که از جمله آن می توان به حملات شیمیایی جعلی شهر خان شیخون در ادلب در چهارم آوریل سال 2017 اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، تروریست ها روز دوشنبه حدود 400 لیتر مواد شیمیایی را از انبار زیر زمینی کلا سفیدها برداشته و به مکان ویژه فیلمبردای از حملات جعلی منتقل کردند تا با استفاده از این مواد، دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه ساکنان محلی متهم کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 790

به "تدارک کلاه سفیدها برای حمله ساختگی شیمیایی در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک کلاه سفیدها برای حمله ساختگی شیمیایی در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید