تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تا خاتمه سال

به گزارش مجله شرقیا، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت ایجاد سازمان گردشگری در شهرداری توضیحاتی ارائه کرد.

تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تا خاتمه سال

ایسنا: حسن خلیل آبادی در خصوص آخرین وضعیت ایجاد سازمان گردشگری در شهرداری تهران با بیان اینکه براساس برنامه سوم توسعه شهرداری تهران، می بایست در شهرداری تهران تمامی مراکز گردشگری ادغام و در قالب سازمان گردشگری فعالیت نمایند، گفت: در شهرداری تهران مراکز تفریحی و گردشگری زیادی همچون برج میلاد، اراضی عباس آباد و … وجود دارد که منفک از یکدیگر اداره می شوند و این عدم مدیریت یکپارچه سبب شده تا این مراکز از برنامه مدونی پیروی ننمایند.

وی با بیان اینکه تهران با وجود بناهای میراثی، گردشگری و … به عنوان مقصد سفر شناخته نمی گردد و عمدتا مسافران، در حال عبور از تهران ممکن است از مراکز میراثی، گردشگری و… پایتخت بازدید نمایند گفت: این در حالی است که تهران ظرفیت های خوب تفریحی، گردشگری و میراثی دارد به گونه ای که می تواند به مقصد و قطب گردشگری تبدیل گردد.

خلیل آبادی با بیان اینکه نبود یک سازمان، در راستای تدوین برنامه و هماهنگی نهادهای دخیل ، سبب ایجاد هرج و مرج و از هم گسستگی مراکز گردشگری تهران شده است خاطر نشان کرد: در برنامه سوم توسعه شهرداری تهران مقرر شد سازمان گردشگری ایجاد گردد که در حال تدوین اساسنامه آن هستیم و بعد از آن، اساسنامه برای رای گیری به شورای شهر ارسال خواهد شد و به نظر می رسد تا انتها سال تشکیل سازمان گردشگری، به انتها برسد.

وی با بیان اینکه در سازمان گردشگری هم افزایی نهادهای گردشگر در شهرداری با ادغام مدیریتی آنها در دستور کار قرار خواهد گرفت، گفت: یکی از اولویت های سازمان گردشگری تبدیل تهران به قطب گردشگری و شهر توریست و مسافرپذیر است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 338

به "تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تا خاتمه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید