جزئیات نحوه پرداخت وام بنیاد علوی و صندوق رفاه به دانشجویان پیغام نور

به گزارش مجله شرقیا، مدیرکل اداره دانشجویی دانشگاه پیغام نور جزئیات نحوه پرداخت وام بنیاد علوی و صندوق رفاه دانشجویان به دانشجویان دانشگاه پیغام نور را تشریح کرد.

جزئیات نحوه پرداخت وام بنیاد علوی و صندوق رفاه به دانشجویان پیغام نور

به گزارش مجله شرقیا، دکتر مجید صفاری نیا در کارگاه آموزشی تخصصی پرداخت و بازپرداخت وام بنیاد علوی و صندوق رفاه دانشجویان که به صورت ویدئوکنفرانس در سازمان مرکزی برگزار گردید، ضمن قدردانی از مسئولان بنیاد علوی در جهت محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار و افرادبی بضاعت، از افزایش یک و نیم برابری اعتبار صندوق رفاه دانشجویان در ترم جاری اطلاع داد.

جزئیات وام صندوق رفاه دانشجویان

مدیرکل اداره دانشجویی دانشگاه پیغام نور گفت: پرداخت وام های شهریه صندوق رفاه و بنیاد علوی به منظور ایجاد زمینه سازی مناسب برای رشد استعدادها و یاری به وضع تحصیلی و معیشتی دانشجویان مستعد و کم بضاعت بومی و غیربومی در تمام مقاطع تحصیلی شروع شده است.

دکتر صفاری نیا با عنوان اینکه شرایط اعطای وام های صندوق رفاه تحت قوانین و مقررات و به شرط تامین اعتبار از سوی این صندوق خواهد بود، گفت: وام شهریه دانشجویان کارشناسی با احتساب سنوات مجاز تا 8 نیمسال تحصیلی و هر نیمسال مبلغ 5 میلیون ریال ، وام شهریه دانشجویان کارشناسی ارشد با احتساب سنوات مجاز تا 4 نیمسال تحصیلی و هر نیمسال مبلغ 11 میلیون و 500 هزار ریال و وام شهریه دانشجویان مقطع دکتری با احتساب سنوات مجاز تا 8 نیمسال تحصیلی و هر نیمسال مبلغ 25 میلیون ریال است.

وی تاکید نمود: مسئول امور دانشجویی مرکز یا واحد باید قبل از درخواست وام دانشجو شرایط وام را به صورت کامل برای دانشجو شرح دهد و به دانشجو اعلام کند که بعد از ثبت وام، پیگیری هایی از قبیل (پرداخت 10درصد کل بدهی و صدور دفترچه اقساط) به عهده خود دانشجو است.

جزئیات وام بنیاد علوی ویژه دانشجویان

مدیرکل اداره دانشجویی دانشگاه پیغام نور درخصوص وام بنیاد علوی نیز گفت: وام بنیاد علوی برای یاری به دانشجویان متاهل و مجرد که توانایی مالی برای پرداخت شهریه ندارند، با مبالغ یکسان در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخت می گردد.

دکتر صفاری نیا با عنوان اینکه وام بنیاد علوی بدون کارمزد است، به جزئیات مبالغ وام اشاره نمود و گفت: این وام با احتساب سنوات مجازبرای دانشجویان کارشناسی تا 8 نیمسال تحصیلی ، دانشجویان کارشناسی ارشد با احتساب سنوات مجاز تا 4 نیمسال تحصیلی و دانشجویان مقطع دکتری با احتساب سنوات مجاز تا 8 نیمسال تحصیلی برای دانشجویان متاهل کلیه مقاطع تحصیلی مبلغ 8 میلیون ریال و برای دانشجویان مجرد کلیه مقاطع تحصیلی مبلغ 6 میلیون ریال است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیغام نور، وی با اشاره به مزایای وام بنیاد علوی گفت: از مزایای این وام این است که با یک گواهی کسر از حقوق مبلغ وام مذکور به حساب خود دانشجو در یکی از شعب بانک تجارت پرداخت می گردد و در خاتمه تحصیل به پرداخت 10% کل بدهی جهت تسویه حساب نیازی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 74

به "جزئیات نحوه پرداخت وام بنیاد علوی و صندوق رفاه به دانشجویان پیغام نور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نحوه پرداخت وام بنیاد علوی و صندوق رفاه به دانشجویان پیغام نور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید