حمله شدید نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس به الغنوشی از زندان

به گزارش مجله شرقیا به نقل از روسیاالیوم، نبیل القروی نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس به شدت به جنبش النهضه و راشد الغنوشی رئیس آن حمله کرد.

حمله شدید نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس به الغنوشی از زندان

وی پس از آنکه دادگاه با آزادی وی مخالفت کرد، گفت: مخالفت من با ائتلاف با النهضه علت اساسی مخالفت با آزادی ام بوده است. هرگز با جنبش النهضه ائتلاف نخواهم کرد. با شما ائتلاف نخواهم کرد به ویژه پس از آنکه جوانان تونسی را فریب دادید و به سوریه فرستادید و آنها را هیزم جنگ تروریستی در آنجا کردید و تونس را در زمره کشورهای صادر کننده تروریسم کردید. با شما ائتلاف نمی کنم به سبب جنایات خطرناکی که علیه کشور و ملت تونس انجام دادید.

القروی اتهامات دیگری نیز به النهضه وارد کرد.

شایان ذکر است که دستگاه قضایی تونس با آزادی نبیل القروی نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در زندان به سر می برد، به شدت مخالفت نموده بود.

دستگاه قضایی تونس پس از آن با آزادی نبیل القروی از زندان مخالفت کرد که او پیش از آن تهدید نموده بود که اگر از زندان آزاد نگردد، به نتایجی که در دور دوم انتخابات رقم بخورد، اعتراض خواهد نمود.

پیش از این نبیل قروی از دادگاه استیناف خواسته بود تا با رسیدگی مجدد به اتهامات مطرح شده، زمینه آزادی او را از زندان فراهم کند.

نبیل القروی در همین ارتباط از زندان اعلام نمود: به علت عدم فرصت برابر با قیس سعید به نتایج دور دوم انتخابات در صورتی که قیس سعید برنده انتخابات گردد، اعتراض خواهم کرد زیرا فرصت برابر تضمین کننده درستی نتایج انتخابات است. آنها به من فرصت معرفی برنامه هایم را نمی دهند و مانع از ارتباط من با رای دهندگان طبق حکم قضایی شده اند.

در حال حاضر نبیل القروی به اتهام فساد و پولشویی در زندان به سر می برد. القروی به همراه قیس سعید به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس که احتمالا 13 اکتبر برگزار می گردد، راه یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 438

به "حمله شدید نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس به الغنوشی از زندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله شدید نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس به الغنوشی از زندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید