خبرنگاران محکوم به قصاص در آبادان از چوبه دار نجات یافت

به گزارش مجله شرقیا، آبادان - خبرنگاران - رییس دادگستری آبادان گفت: یک محکوم به قصاص در آبادان پس از 10 سال زندانی بودن، با تلاش اعضای شعبه هشت شورای حل اختلاف آبادان و جلب رضایت و بخشش اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت.

خبرنگاران محکوم به قصاص در آبادان از چوبه دار نجات یافت

به گزارش روز شنبه مجله شرقیا از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف خوزستان نعمت اله روشن روان اظهار داشت: سال 1389 در یکی از مناطق این شهرستان نزاع خانوادگی بر سر مسایل مالی رخ داد که در این درگیری فردی با استفاده از اسحله شکاری، 2 نفر از بستگان خود را به قتل رساند و قاتل پس از دستگیری و در مراحل قانونی به قصاص محکوم شد.

وی افزود: در حدود 10 سال بزرگان زیادی از منطقه و استان برای دریافت رضایت اولیای دم مقتولان به منزل آنها مراجعه کردند، ولی نتیجه حاصل نشد تا اینکه به دستور معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان و باهماهنگی دادگستری آبادان پرونده برای سازش و دریافت رضایت به شعبه هشت شورای حل اختلاف این شهر ارجاع شد.

روشن روان گفت: رییس مجتمع و اعضای شعبه هشت شورای حل اختلاف آبادان پس از بررسی پرونده و اظهار پشیمانی و ندامت قاتل ، با پیگیری و تلاش مضاعف پایان پس از برگزاری چندین جلسه و مذاکره فراوان با اولیای دم و بزرگان 2 طرف، اولیای مقتولان با حضور در دفترخانه رسمی و اخذ وجه المصالحه رضایت ثبتی خود را اعلام و از حکم قصاص قاتل فرزندان خود صرف نظر کردند.

رییس دادگستری آبادان ادامه داد: اسلام دینی مبتنی بر صلح و هم زیستی مسالمت آمیز انسان ها با یکدیگر است و لذا می طلبد مدیران و متولیان ، بزرگان و ائمه جمعه و جماعات ، اساتید حوزه و دانشگاه و فرهنگیان، فرهنگ ارتباط اجتماعی و آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ صلح و سازش را در بین مردم نهادینه کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1096

به "خبرنگاران محکوم به قصاص در آبادان از چوبه دار نجات یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محکوم به قصاص در آبادان از چوبه دار نجات یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید