دسیسه چینی عربستان برای انتقال کرونا به یمن، ریاض دچار ناامیدی شده

به گزارش مجله شرقیا، خبرنگاران، سرویس بین الملل - فاطمه صالحی: عربستان سعودی این روزها با ارائه یک طرح آتش بس موقت به مدت دو هفته کوشش می نماید تا توپ را در زمین انصارالله یمن انداخته و به بهانه های مختلف از جمله ادعای دغدغه های بشردوستانه در سایه گسترش ویروس کرونا اهداف دیگری را دنبال کند.

دسیسه چینی عربستان برای انتقال کرونا به یمن، ریاض دچار ناامیدی شده

عربستان سعودی و مزدوران ائتلاف متجاوز که این روزها در شرایط ضعف به سر می برند کوشش دارند تا با یک آتش بس دو هفته ای قوای خود را تجدید کرده و مجدداً حملات خود را از سر بگیرند.

از سوی دیگر کوشش های عربستان سعودی و کشورهای متجاوز برای گسترش ویروس کرونا در یمن به وسیله راه های مختلف بر کسی پوشیده نیست.

نصرالدین عامر قائم مقام وزارت اطلاع رسانی یمن در مصاحبه با مجله شرقیا در مورد آتش بس ادعایی عربستان در یمن تاکید نمود: عربستان از یک سو آتش بس اعلام می نماید و از سوی دیگر در میدان نبرد عکس آن را انجام می دهد. سعودی ها همچنان دست به عملیات نظامی در یمن می زنند. عربستان سعودی از نبود گزینه و همچنین یأس و ناامیدی رنج می برد و کوشش می نماید از مسئولیت ها و پیامدهای تجاوز خود به یمن شانه خالی کند.

وی در ادامه اضافه نمود: عربستان می خواهد تنها یک طرح آتش بس ارائه دهد و ملزومات آن را رعایت نکند. چنین چیزی امکان پذیر نیست و ملت یمن هرگز آن را نخواهد پذیرفت.

وی همچنین در مورد اینکه عربستان این آتش بس را در سایه ادعاهای بشردوستانه مطرح کرده تاکید نمود: مطرح کردن مساله انسانی در واقع پوششی برای قصد و نیت ائتلاف متجاوز به شمار می رود. این در حالی است که انگیزه های نظامی و مالی و خسارتهای وارده کرده بیشتری دارد. مسائل بشردوستانه نزد کشورهای متجاوز آخرین چیزی است که می توان درباره آن صحبت کرد.

عامر همچنین تاکید نمود: کارنامه انسانی کشورهای متجاوز جنایت بارترین کارنامه در سطح دنیا به شمار می رود. از زمان شروع گسترش ویروس کرونا در دنیا کشورهای متجاوز کوشش کرده تا این ویروس را به وسیله راه های مختلف وارد یمن نمایند؛ آنها فرودگاه ها را در استان های تحت اشغال خود را باز کرده و تعداد پروازها را افزایش دادند. این در حالی است که تمام دنیایان فرودگاه های خود را بسته بودند.

وی در مورد نقشه ائتلاف سعودی برای وارد کردن ویروس کرونا به یمن گفت: متجاوزان مرزها را در مناطق تحت اشغال خود کاملاً باز کرده و بسیاری از یمنی ها را به آن مناطق فرستادند. آنها توجهی به شرایط بهداشتی نامساعد در یمن در سایه تجاوزاتشان نداشتند. کار به جایی رسید که بعضی از مراکز پزشکی و مراکز قرنطینه مخصوص افراد مشکوک به کرونا را با جنگنده های خود بمباران کردند.

نصرالدین عامر توضیح داد: متجاوزان در حال حاضر تعداد زیادی از نظامیان خود را وارد فرودگاه عدن کرده و هیچ اقدام پزشکی و بهداشتی برای شناسایی افرادی که احتمالاً کرونا دارند اتخاذ نمی نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 15 خرداد 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 943

به "دسیسه چینی عربستان برای انتقال کرونا به یمن، ریاض دچار ناامیدی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسیسه چینی عربستان برای انتقال کرونا به یمن، ریاض دچار ناامیدی شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید