دورهمی اهالی نمایش به انگیزه یک جشنواره رادیویی

به گزارش مجله شرقیا، معاون صدا در جمع هنرمندان رادیو نمایش بر توجه بیشتر به نیاز مخاطب برای ساخت برنامه های رادیویی تاکید کرد و گفت: ما امروز حق نداریم با توجه به نیاز خودمان عمل کنیم بلکه باید سراغ مخاطب برویم و نیاز او را بشناسیم.

دورهمی اهالی نمایش به انگیزه یک جشنواره رادیویی

به گزارش مجله شرقیا، مراسم اختتامیه سومین جشنواره نمایش های کوتاه رادیویی (نوایش) عصر دوشنبه (28 مرداد ماه) با حضور معاون صدا، رییس مرکز هنرهای نمایشی رادیو و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان این عرصه در ساختمان رادیو نمایش برگزار شد.

این مراسم که در فضای باز ساختمان قدیمی رادیو در میدان ارگ برگزار شد، با حضور هنرمندانی چون حمید منوچهری، پری امیرحمزه، مینو جبارزاده، جواد پیشگر، میکائیل شهرستانی، جهانشاه آل محمود، ایوب آقاخانی، فریبا متخصص، شهریار کرمی، صفا آقاجانی، بهرام ابراهیمی، نوشین حسن زاده، شهین نجف زاده، علی میلانی، میرطاهر مظلومی، مرضیه صدرایی و ... همراه بود.

ضمن اینکه با انتها مراسم رسمی اختتامیه، هنرمندان فرصتی یافتند تا در کنار هم جمع شوند و برای لحظاتی ضمن گپ و گفت با هم عکس یادگاری بگیرند.

در این مراسم همچنین میکائیل شهرستانی از همایون ایران پوی و صدرالدین شجره، دو هنرمند فقید نمایش های رادیویی یاد کرد.

در ابتدای این مراسم حمیدرضا افتخاری، رییس مرکز هنرهای نمایشی رادیو درباره شکل گیری جشنواره نوایش گفت: یک جشنواره تخصصی که هم قالبش تخصصی است هم موضوعش خاص است حتما برگزاری آن زمان زیادی می خواهد ولی ما در مدت دوماه توانستیم جشنواره ای با موضوع ولایت مداری برگزار کنیم.

افتخاری افزود: در مدت کمتر از یک ماه، 486 اثر دریافت شده است که 32 درصد این آثار از شهرستان ها به دست ما رسیده و 20 استان در ارسال آثار مشارکت داشتند؛ از این 486 اثر، 368 اثر به مرحله داوری رسیدند.

مدیر رادیو نمایش همچنین گفت: برگزاری دوره سوم و دوم جشنواره نوایش حدود شش سال طول کشید

ولی با ظرفیت و توانایی که در بدنه رادیو نمایش وجود دارد، امیدوار هستم سال دیگر چهارمین جشنواره نوایش را برگزار کنیم.

پس از صحبت های مدیر رادیو نمایش، اسامی برگزیدگان سومین جشنواره نوایش اعلام شد.

برگزیدگان در بخش بازیگری سومین جشنواره نمایش های کوتاه رادیویی، علی میلانی برای نمایش دوستی و شهین نجف زاده برای نمایش اطلاعات لطفا معرفی شدند.

جایزه بهترین تهیهکنندگی به سید مبین بوی افزار برای نمایش منتظر یک روز تعطیل رسید.

جایزه بهترین کارگردانی و بهترین نویسندگی هم به شیوا رفیعیان برای نمایش ستاره دنباله دار اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران به پاس قدرت تخیل و حس متفاوت و توانایی ارائه درست نقش به فریبا متخصص برای نمایش بر ذمه زمین رسید.

در آخر جایزه بهترین اثر هم به ایوب آقاخانی برای نمایش چله نشین اهدا شد.

در سومین جشنواره نوایش همچنین نمایش های کوتاهی شایسته تقدیر شناخته شدند که اسامی آنها به شرح زیر است:

لوح تقدیر سومین جشنواره نمایش های کوتاه رادیویی به هلیا و هانا توحیدلو برای نمایش قام قام بیب بیب و برای نمایش لالایی خدا به محمدطه اسماعیلی رسید.

لوح تقدیر افکتور به محمدرضا قبادی فر و برای صدابرداری به فرزاد شریفی اهدا شد.

اسامی برگزیدگان بخش مردمی هم به این شرح است:

لوح تقدیر و 5 میلیون ریال جایزه نقدی به سید مسعود انوری منشادی برای نمایش گاهی به پشت سرت نگاه کن و لوح تقدیر و 8 میلیون ریال جایزه نقدی به زینب مقصودی برای نمایش نفس رسید.

بر اساس این گزارش مجله شرقیا، پس اعلام اسامی برگزیدگان، حمید شاه آبادی، معاون صدا در سخنانی در جمع اهالی نمایش در رادیو گفت: نمایش رادیویی می تواند عشق و علاقه را به رادیو دوچندان کند. امروز رادیو نمایش فقط برای خودش نیست و همه شبکه های رادیویی به این نمایش ها نیاز دارد. ما امروز حق نداریم با توجه به نیاز خودمان عمل کنیم باید سراغ مخاطب برویم و نیاز او را بشناسیم.

شاه آبادی درباره ارتباط با مخاطبان و توجه به سلیقه آنها بیان نمود: عرصه ارتباط با مخاطب امروز نیازمند نوآوری و خلق صحنه های جدید و نمایش های کوتاه است. جوانان در کنار پیشکسوتان دست به دست هم داده و برای بهتر شدن آثار در این رادیو قدم بردارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 281

به "دورهمی اهالی نمایش به انگیزه یک جشنواره رادیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورهمی اهالی نمایش به انگیزه یک جشنواره رادیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید