رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش سرانجام یافت

به گزارش مجله شرقیا، تهران (پانا) - رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی که به منظور ارزیابی تیپ های متحرک هجومی و واکنش سریع نزاجا به مدت 2 روز در سواحل مکران انجام گرفت با دست یابی به اهداف از پیش مشخص شده خاتمه یافت.

رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش سرانجام یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش، رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش که به منظور ارزیابی عملکرد تیپ های متحرک هجومی و واکنش سریع نزاجا به مدت 2 روز در سواحل مکران انجام گرفت با دست یابی به اهداف از پیش مشخص شده و اجرای تاکتیک های نوین بومی سرانجام یافت.

در این رزمایش که با حضور تیپ 55 هوابرد، تیپ 65 نیرو مخصوص، تیپ 223 واکنش سریع با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز برگزار گردید؛ تاکتیک های نوین و خلاقانه بومی به منظور افزایش توان نفوذ و تهاجم گسترده یگان های واکنش سریع و متحرک هجومی، اجرا شد.

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش پس از تغییرات عمده ای که در پی فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ساختار یگان های نزاجا ایجاد شد، این رزمایش هدف محور برای نخستین بار در سطح نزاجا برگزار گردید.

در این رزمایش قدرت تحرک و تیپ ها و لشکرهای واکنش سریع و متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش ارزیابی شد.

عملیات متحرک هوایی، عملیات نفوذ در سطح و زیرسطح و حرکت به سوی اهداف دریایی دشمن و ثبت رکورد در سرعت عمل و پاسخگویی سریع و قاطع به تهدیدات از اهداف و برنامه های پیش بینی شده در این رزمایش بود که هر یک با موفقیت به سرانجام رسید.

بنابراین گزارش، این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1458

به "رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش سرانجام یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش سرانجام یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید