علت انفجار در سکوی پرتاب ماهواره ناهید

به گزارش مجله شرقیا، سخنگوی دولت به ابهامات مطرح شده درباره انفجار در سکوی پرتاپ ماهواره بر ناهید شرح داد.

علت انفجار در سکوی پرتاب ماهواره ناهید

به گزارش مجله شرقیا، علی ربیعی سخنگوی دولت اظهار کرد: آنچه که در دولت مطرح شد و مورد بحث نهاده شد این است که انفجار در سکو اتفاق افتاده و اصلا ماهواره ای به سکو منتقل نشده بوده است. اساسا در محل تست بوده و نه پرتاب. در میادین تستی که ما داریم مثل سمنان معمولا این آزمایش ها صورت می گیرد. در جهان شبیه به این موضوع زیاد صورت می گیرد. حتی در کشورهای پیش رفته هم ما انفجارهای متعدد و مهیبی در این زمینه ها داشتیم. در این اتفاق خوشبختانه نه کشته داشتیم و نه از نظر جانی مسئله ای داشتیم.

وی با بیان اینکه علت انفجار اتفاق افتاده یک بحث و خطای فنی بوده است ،ادامه داد: همه کارشناسان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که یک بحث فنی بوده است. کاملا هم معین است بحث فنی چگونه اتفاق افتاده است.

ربیعی یادآور شد: دو جریان خبری در این میان شکل گرفت؛ یکی در صدد القای این موضوع بود که قادر هستند در موسسات ما که می توانند کار جاسوسی و خراب کاری بنمایند که اصلا کارشناسان ما روی این موضوع صحه نمی گذارند و به نوعی این نظر سوء استفاده برای قدرت نمایی است.

وی اضافه نمود: دوم آنکه ما نمی دانیم چه طور است که رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا عکس می گذارد، توییت می نماید، عکس ماهواره ای منتشر می نماید و با یک ذوق زدگی با موضوع رفتار می نماید؛ این کارها اصلا قابل فهم و درک نیست .

ربیعی در خاتمه گفت: شاید از بی سوژگی در خصوص ایران است که همچین موضوعی را در خصوص ایران مطرح می نمایند. این امر کاملا معین است و معلوم است بر اثر چه موضوعی اتفاق افتاده است. خوشبختانه دانش ما هم هر روز در این رابطه رو به گسترش و برتری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 346

به "علت انفجار در سکوی پرتاب ماهواره ناهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت انفجار در سکوی پرتاب ماهواره ناهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید