محققان آلمانی: تنها 6 درصد مبتلایان کرونا در دنیا شناسایی شده اند

به گزارش مجله شرقیا، طبق تحقیقات دو کارشناس آلمانی، کشورهای جهان تنها حدود 6 درصد از میزان ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی نموده اند و میزان واقعی ابتلا در جهان ده ها میلیون نفر است.

محققان آلمانی: تنها 6 درصد مبتلایان کرونا در دنیا شناسایی شده اند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله شرقیا، نتیجه تحقیقات دو کارشناس آلمانی نشان می دهد که میزان شیوع کرونا در کشورهای دنیا بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است و ده ها میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده اند.

به گزارش شبکه دویچه وله، کریستین بامر و سباستین ولمر از دانشگاه گوتینگن آلمان بعد از آنالیز داده های ماهنامه بیماری های عفونی لانست(Lancet Infectious Diseases) درباره شیوع ویروس کرونا در دنیا ادعا کردند، کشورهای دنیا تنها حدود 6 درصد از میزان ابتلا به این ویروس را شناسایی نموده اند.

به گفته این دو کارشناس آلمانی، ارقام واقعی میزان ابتلا به ویروس کرونا در دنیا بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است و ابتلای میلیونها نفر هنوز شناسایی نشده است.

به گفته آنها، هم اکنون ده ها میلیون نفر در دنیا به ویروس کرونا مبتلا هستند.

سباستین ولمر در این باره گفته است: نتایج (تحقیقاتمان) بدان معناست که دولت ها و سیاستگذاران باید در تفسیر ارقام (رسمی اعلام شده در زمینه میزان ابتلا و فوتی کرونا) به شدت محتاط باشند.

به گفته او، تفاوت بسیار زیاد ارقام اعلام شده درباره میزان ابتلا به کرونا و میزان واقعی آن در دنیا نشان می دهد که داده های رسمی کشورهای مختلف درباره این ویروس اطلاعات مفیدی نیستند.

این دو تحلیلگر آلمانی در گزارش خود نوشته اند، احتمال دارد که تا 31 مارس (12 فروردین) در آلمان 460 هزار نفر به کرونا مبتلا شده باشند.

به گفته آنها تا 12 فروردین، تعداد تقریبی مبتلایان به کرونا در آمریکا بیش از 10 میلیون نفر بوده و شمار مبتلایان در اسپانیا بیش از 5 میلیون تن، در ایتالیا نزدیک به 3 میلیون نفر و در انگلیس حدود 2 میلیون مبتلا بوده است.

کریستین بامر و سباستین ولمر معتقد هستند، تعداد ناکافی و دیرهنگام تست کرونا می تواند دلیل این باشد که بعضی کشورها از قبیل ایتالیا و اسپانیا در قیاس با آلمان با نرخ بسیار بیشتر مرگ و میر ناشی از این ویروس روبرو شده اند.

در بخشی از گزارش این دو تحلیلگر آلمانی به آمار چندی قبل دانشگاه جانز هاپکینز درباره آمار ابتلا به کرونا اشاره شده و آمده است: در حالی که زمان نگارش این گزارش داده های جانز هاپکینز ابتلای کمتر از یک میلیون نفر در دنیا را نشان می دهد، تخمین ما این است که (میزان ابتلا) چند ده میلیون نفر باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 915

به "محققان آلمانی: تنها 6 درصد مبتلایان کرونا در دنیا شناسایی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان آلمانی: تنها 6 درصد مبتلایان کرونا در دنیا شناسایی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید