منبع سوری: ترکیه مزدوران سوریه را به افغانستان می فرستد

به گزارش مجله شرقیا، اعزام مزدوران سوری این بار با اعزام های پیشین به لیبی و آذربایجان متفاوت خواهد بود به طوری که این تروریست ها با قراردادهای رسمی و به وسیله شرکت های امنیتی ترکیه انجام می گردد.

منبع سوری: ترکیه مزدوران سوریه را به افغانستان می فرستد

بهترین تجربه سفر را با تورهای تابستانی ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی شد: ترکیه، نیروهای مسلح سوری را پس از لیبی و آذربایجان به افغانستان اعزام می نماید.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، گروه دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام نمود ترکیه با رهبران گروه های مسلح در سوریه برای انتقال مزدوران سوری به افغانستان توافق نموده است.

براین اساس این خبر، اعضای گروه های تروریستی سوری مستقر در عفرین در شمال استان حلب و دیگر منطقه ها خارج از تسلط دولت سوریه با قراردادهای رسمی به کابل منتقل می شوند.

این مرکز سوری اعلام نمود که اعزام مزدوران سوری این بار با اعزام های پیشین به لیبی و آذربایجان متفاوت خواهد بود به طوری که این تروریست ها با قراردادهای رسمی و به وسیله شرکت های امنیتی ترکیه انجام می گردد.

ثبت نام این تروریست ها به وسیله شرکت های امنیتی، اقدامی برای دور زدن قوانین بین المللی و قانونی نشان دادن حضور این مزدوران در افغانستان است.

براساس این گزارش، اعزام مزدوران سوری از ماه سپتامبر و با نظارت سازمان اطلاعات ترکیه انجام می گردد زیرا این مزدوران به سرکردگان خود اعتمادی ندارند.

ماموریت این نیروها، دفاع از فرودگاه کابل، تاسیسات دولتی و دفاع از نیروهای بین المللی در افغانستان اعلام شده است.

حقوق پیشنهادی برای هر تروریست، ماهانه دوهزار تا سه هزار دلار است.

این طرح همچنان در دست مطالعه است و تا به امروز اجرایی نشده است.

ترکیه پیشتر از مزدوران سوری برای نبرد در کنار دولت وفاق لیبی و در آذربایجان برای نبرد با ارتش ارمنستان استفاده نموده است

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1741

به "منبع سوری: ترکیه مزدوران سوریه را به افغانستان می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منبع سوری: ترکیه مزدوران سوریه را به افغانستان می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید