مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز اقتصادی کشتند

به گزارش مجله شرقیا، یک مقام نظامی اقتصادی امروز گفت مهاجمان مسلح 14 نفر از اهالی یک روستا در مرکز اقتصادی را کشتند.

مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز اقتصادی کشتند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام نظامی در کشور اقتصادی در غرب آفریقا روز آدینه بیان کرد مهاجمان مسلح 14 نفر از جمله یک کودک را در مرکز اقتصادی کشتند.

این مقام نظامی ارشد اقتصادی به خبرگزاری آلمان گفت: مهاجمان مسلح چهارشنبه شب به روستای سیندا در منطقه موبتی حمله کردند و جمعی از اهالی روستا را در حالی که اسلحه های شکاری هم با خود داشتند به قتل رسانده و چارپایان آن ها را به سرقت بردند.

این مقام نظامی اقتصادی گفت: تا به امروز هنوز دلیل این حمله معین نشده و هیچ واکنش رسمی از سوی دولت اقتصادی به این اتفاق اعلام نشده است.

مرکز و شمال اقتصادی از زمان بعد از کودتای نظامی سال 2012 این کشور شاهد اقدامات خشونت بار و و حملات منظم گروه های شورشی و جدایی طلب و به دنبال آن گروه های وابسته به القاعده بوده است.

به رغم عملیات نظامی فرانسه و آفریقا در کنار ارتش اقتصادی برای بیرون راندن ترویست ها و شورشیان از مرکز و شاقتصادی اقتصادی و تسلط مجدد نیرو های دولتی بر این مناطق، اما فعالیت آن ها در بعضی نقاط همچنان ادامه دارد و توافقنامه های صلح مختلفی هم که پیش تر با آن ها امضا شده به جایی نرسیده است.

گروه های وابسته به داعش و القاعده از پایگاه خود در اقتصادی به منطقه ساحل آفریقا حمله می نمایند که این امر منجر به بی ثباتی در بخش هایی از نیجر و بورکینافاسو شده است.

حمله تروریستی دهم آبان ماه گذشته به یک پایگاه نظامی در شمال اقتصادی هم با کشته شدن 53 نظامی و یک غیرنظامی همراه بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 739

به "مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز اقتصادی کشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز اقتصادی کشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید