ناوگان دریای سیاه روسیه، هر تهدیدی از جانب اوکراین را خنثی می نماید

به گزارش مجله شرقیا، فرمانده سابق ستادکل ناوگان دریایی روسیه در تفسیر قصد اوکراین برای خرید قایق های تندروی آمریکایی، گفت: توان ناوگان دریای سیاه روسیه برای خنثی کردن هرگونه تهدید امنیتی در منطقه، از جمله از سوی اوکراین، کافی است.

ناوگان دریای سیاه روسیه، هر تهدیدی از جانب اوکراین را خنثی می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله شرقیا به نقل از خبرگزاری نووستی، دریادار ویکتور کراوچینکو فرمانده سابق ستاد کل ناوگان دریایی روسیه اعلام نمود که نیروها و تجهیزات ناوگان دریای سیاه این کشور، به تنهایی برای خنثی کردن هرگونه تهدید امنیتی در منطقه، از جمله از سوی اوکراین، کافی خواهد بود.

به گفته این مقام بلندپایه سابق، برای این منظور دیگر نیازی به ایجاد ناوگان دریای آزوف به عنوان بخشی از ناوگان دریای سیاه روسیه نیست که در بعضی رسانه ها با توجه به مسئله خرید قایق های تندروی آمریکایی توسط دولت اوکراین، به آن اشاره شده است.

دریادار کراوچینکو اضافه نمود: دریای سیاه، دریای آزوف و دریای مدیترانه بطور کلی شامل منطقه عملیاتی مسئولیت ناوگان دریای سیاه روسیه است و نیروها و امکانات این ناوگان به منظور جلوگیری از هر نوع تهدید از هر جهتی، طراحی شده و آمادگی لازم را دارد.

به گفته وی، امنیت در منطقه دریای آزوف توسط نیروهای پایگاه دریایی نوواراسیسک تأمین می گردد. علاوه بر این، نیروهای مرزبانی روسیه نیز در این منطقه متمرکز شده اند.

این مقام نظامی در عین حال یادآور شد که تحریکات نظامی ناموفق اوکراین در منطقه دریای آزوف در سال 2018 به خوبی نشان داد که تحریک نمایندگان هیچ شانسی برای ضربه زدن به امنیت روسیه ندارند.

چند روز قبل معین شد که مقامات کی یف قصد دارند 16 قایق تندروی آمریکایی از نوع Mark - VI که مسلح به دو سلاح اتوماتیک 25 میلیمتری و شش مسلسل است را خریداری نمایند.

به عقیده کارشناسان نظامی روس، خرید قایق های آمریکایی نمی تواند باعث تقویت ناوگان دریایی اوکراین گردد. آنها توانایی رزمی ناوگان اوکراین را تغییر نخواهد داد، البته در عین حال، توان بالقوه اقدامات تحریک آمیز از سوی مقامات کی یف را افزایش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1088

به "ناوگان دریای سیاه روسیه، هر تهدیدی از جانب اوکراین را خنثی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوگان دریای سیاه روسیه، هر تهدیدی از جانب اوکراین را خنثی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید