پوشش گیاهی که فراوری آن گران تمام می گردد

به گزارش مجله شرقیا، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج گفت: طی دو سال گذشته برای توسعه فضای سبز شهری از گونه های جایگزین چمن استفاده می گردد.

پوشش گیاهی که فراوری آن گران تمام می گردد

پیمان بضاعتی پور در گفت و گو با مجله شرقیا اظهار کرد: به جز نیاز آبی بالا، هزینه های حفظ و نگهداری چمن هم زیاد است به همین دلیل کاشت آن به هیچ وجه به صرفه نیست.

وی با اشاره به اینکه آبیاری چمن باید به صورت روزانه انجام بگیرد، ادامه داد: از خرداد تا انتها مهر آبیاری چمن باید به صورت روزانه انجام گردد. به علاوه سرزنی، رسیدگی و تغذیه چمن هم به نیروی انسانی و هزینه زیادی نیاز دارد که تأمین آن به راحتی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: با این اوصاف باید گفت چمن پوشش گیاهی گران قیمتی است بنابراین طی چند سال گذشته کاشت آن در بسیاری از شهرها از جمله کرج ممنوع شده است.

بضاعتی پور خاطر نشان کرد: به جای چمن از گونه های پوششی و جایگزین استفاده می کنیم که هم هزینه نگهداری آن پایین بوده و هم نیاز آبی آن یک هفتم چمن است.

این مسئول افزود: در حال حاضر به دنبال کاشت گونه هایی مثل دایکوندارا، فستوکا، فرانکینیا در فضاهای سبز شهری کرج هستیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج شرح داد: در حال حاضر در مناطقی مثل زیرگذر میدان سپاه از این گونه های جایگزین کاشته شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه وقتی جمع آوری می گردد باید مجدداً خاک ریزی و اصلاح خاک قبلی انجام گردد، فعلاً این اقدام در فضاهای سبز شهری کرج انجام نمی گردد. کاری که از سال گذشته آغاز نموده ایم این است که به هیچ عنوان چمن جدیدی در سطح شهر نمی کاریم و به جای آن از گونه های پوششی مقاوم استفاده می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 156

به "پوشش گیاهی که فراوری آن گران تمام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش گیاهی که فراوری آن گران تمام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید