(تصویر) نوریه تابش ورزشکار افغان توسط همسر سابقش تیرباران شد

به گزارش مجله شرقیا، نوریه تابش، کاپیتان تیم هندبال سرپل افغانستان روز دوشنبه 19 آوریل 2021 در پی مسائل خانوادگی، توسط همسر سابقش که به طالبان پیوسته، تیرباران و کشته شد.

(تصویر) نوریه تابش ورزشکار افغان توسط همسر سابقش تیرباران شد

به گزارش روزنامه هشت صبح، مقام های ولایت سرپل افغانستان اعلام کردند که نوریه تابش، کاپیتان یک تیم هندبال در منطقه خیرآباد مرکز این ولایت کشته شد. نسیمه آرزو، معاون والی سرپل افغانستان گفت، نوریه تابش توسط شوهر سابق خود به قتل رسیده است.

این مقام محلی افغانستان در ادامه شرح داد که شوهر سابق نوریه تابش افسر فرماندهی پلیس سرپل بود و پس از جدایی از همسرش به گروه طالبان پیوست.

نسیمه آرزو گفت: نوریه به دلیل مسائل خانوادگی که با شوهرش داشته در دادگاه درخواست طلاق ارائه نموده اما نمی خواست از هم جدا شوند ولی پس از آنکه این جدایی اجرا شده، او کینه زنش را به دل گرفته و به طالبان پیوست.

نوریه تابش ورزشکار افغان توسط همسر سابقش تیرباران شد

به گفته معاون والی سرپل افغانستان، در این رویداد زن برادر نوریه تابش نیز کشته مادر و برادرش مجروح شدند.

در همین حال، فدراسیون هندبال افغانستان با انتشار اعلامیه ای نوشت، نوریه تابش، کاپیتان تیم صلح آوران هندبال ولایت سرپل بود.

این رویداد در شرایطی اتفاق افتاده که بیشتر زنان افغان درباره احقاق حقوق زنان در این کشور پس از خروج نیروهای خارجی نگرانی های جدی دارند. مقام های ارشد آمریکایی از طالبان خواسته اند که حقوق زنان را محترم بشمارد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1629

به "(تصویر) نوریه تابش ورزشکار افغان توسط همسر سابقش تیرباران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصویر) نوریه تابش ورزشکار افغان توسط همسر سابقش تیرباران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید