علم و تکنولوژی

فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، آنالیز که در این زمینه توسط انجمن اتومبیل آمریکا اجرا شده نشان می دهد سیستم های مذکور اصلا نمی توانند افرادی را که در شب از برابر خودروها عبور می نمایند شناسایی نمایند. این سیستم ها همچنین هیچ پیغام هشداری...

19 آبان 1398

صبحانه خوشمزه ای که تا ابد فاسد نمی شود

این ماده غذائی از زمان های بسیار قدیم، به عنوان غذا و دارو استفاده می شده است.

6 آبان 1398

کسب سهم جهانی در فضای مجازی، با یاری جوانان در چالش تحریم سربلند می شویم

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: عده ای با شبکه ملی اطلاعات به دنبال قطع ارتباط ایران با جهان بودند اما ما به پشتوانه مصوبه شورای عالی مجازی به دنبال کسب سهمیه جهانی جوانان ایران در فضای بزرگ مجازی هستیم.

5 آبان 1398

جمع آوری زباله گردها و گونی به دوش های منطقه 4

زباله گردها و گونی به دوش های منطقه 4، در راستای اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ جمع آوری می شوند.

2 آبان 1398

سلفی آذری جهرمی با ناهید

وزیر ارتباطات برای خاتمه دادن به اخبار نادرستی که درباره در مدار قرار نگرفتن ناهید1 از سوی بعضی رسانه ها مطرح شده بود، از خبرنگاران و عکاسان دعوت کرد صبح روز شنبه در پژوهشگاه فضایی، از ماهواره ناهید بازدید نمایند، آذری جهرمی با این ماهواره بومی عکس سلفی...

2 آبان 1398

نقش شرکت های دانش بنیان واقعی در عبور از تحریم ها

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان واقعی در عبور از تحریم ها، از صندوق نوآوری و شکوفایی خواست شرکت های دانش بنیان غیرواقعی را شناسایی و مانع از دستیابی آنها به تسهیلات مختص دانش بنیان ها گردد.

1 آبان 1398

بازسازی Final Fantasy 7 یک حالت نوبتی کلاسیک خواهد داشت

بازسازی فاینال فانتزی 7 (Final Fantasy 7) گزینه کلاسیکی خواهد داشت برای بازی کنندگانی که - درست مثل نسخه اصلی بازی که در سال 1997 عرضه شد - شیوه نوبتی را در این بازی نقش آفرینی ترجیح می دهند. روز شنبه، یوشینوری کیتاسه (Yoshinori Kitase) - فراوری کننده بازی - در نمایشگاه بازی...

30 مهر 1398

سلیمانی؛ معلمی که در زندان هم از رسالتش دست نمی کشد

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس گفت: مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی، معلمی است که در زندان هم از رسالتش دست نمی کشد.

30 مهر 1398

ویروس سرماخوردگی از کارمی افتد

این روش در آزمایش به روی موش ها و سلول های ریه انسان باعث حفاظت کامل در برابر ویروس شد. با این حال محققان در آمریکا هنوز آماده امتحان کردن این شیوه به طور مستقیم بر انسان نیستند.

27 مهر 1398

31 حقیقتی که درباره گوشی های موبایل نمی دانید!

اطلاعات و حقایق متعددی درباره گوشی های موبایل از زمان عرضه آنها تاکنون وجود دارد که عده کثیری از کاربران چیزی درباره آنها نمی دانند.

25 مهر 1398

خیز و جامه نیلی کن

دوباره ماه محرم از راه رسید و شهر در عزای امام حسین(ع) و یارانش سیاهپوش شده است.

24 مهر 1398

استفاده از فناوری نانو برای حل مقاومت آنتی بیوتیکی در مرغ ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، این تحقیقات از اوایل ماه فوریه 2019 شروع شد که یک پروژه فشرده 30 ماهه خواهد بود. محققان این شرکت به همراه پژوهشگران موسسه تحقیقات دامپزشکی شانگهای و یک شرکت بزرگ طیور به همراه نهادهایی در بریتانیا در...

23 مهر 1398

تشویق کودک به مسواک زدن با فناوری

مسواک زدن را در فرزندانتان با Brush Monster به فعالیتی جذاب و هیجان انگیز تبدیل نموده و عادت های صحیح بهداشت دهان و دندان را در آنها نهادینه کنید.

22 مهر 1398

نتایج جالب یک پژوهش علمی درباره اربعینی ها

نتایج یک پژوهش علمی نشان می دهد که با 95 درصد اطمینان، میزان شادکامی افرادی که در پیاده روی اربعین شرکت نموده اند، بیشتر از افرادی است که هرگز در پیاده روی اربعین شرکت ننموده اند.

22 مهر 1398

جایگاه ایران در ثبت پتنت ارتقاء یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی ضیغمی درباره اقدامات کانون پتنت در سال 97 اعلام نمود: سال گذشته کانون برنامه های جدیدی را در راستای عمق بخشی به فعالیت های مالکیت فکری در کشور انجام داد. بیش از 400 درخواست برای بررسی ارسال...

20 مهر 1398

برندسازی صنایع دستی، اولویت پژوهشی استان اردبیل

مسئول آموزش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از انتخاب طرح بسته بندی و برندسازی صنایع دستی با رویکرد رشته های بومی به عنوان اولویت پژوهش استان اطلاع داد.

20 مهر 1398

ساخت دستگاهی برای تشخیص مصرف ماریجوانا

محققان آمریکایی دستگاهی ساخته اند که علاوه بر تشخیص مصرف ماریجوانا، میزان مصرف این ماده را نیز شناسایی می نماید.

20 مهر 1398

شهریار عدل عاشق فرهنگ ایرانی بود

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: شهریار با دل کار می کرد زیرا عاشق فرهنگ ایرانی بود و هر جا نگاه می کرد روی یک معشوق را می دید که آن هم فرهنگ ایرانی بود.

19 مهر 1398

بهترین های روز دنیای تکنولوژی

کارشناسان به تازگی فهرستی از بهترین محصولات و گجت های هوشمندی را که در نمایشگاه ایفا 2019 برلین معرفی شده اند، منتشر نموده اند.

19 مهر 1398

آخرین جزئیات رسیدگی به پرونده دانشمند ایرانی بازداشت در آمریکا

وزیر علوم گفت: پیگیری پرونده دستگیری مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشتی در زندان آمریکا از سوی وزارت علوم برای بررسی و رسیدگی به وضعیت این استاد دانشگاه تربیت مدرس به وزارت امور خارجه سپرده شده است.

16 مهر 1398
تعداد: (80)