علم و تکنولوژی

برق گرفتگی زن با تلفن همراه

تهران (پانا) - زن تایلندی که با تلفن همراه خود مشغول بازی بود، دچار برق گرفتگی شد و جانش را از دست داد.

23 خرداد 1400

دانش بنیان ها نخستین ساختمان را با فناوری چاپ سه بُعدی ساختند

فعالان فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پیروز به ساخت نخستین ساختمان به روش چاپ سه بعدی شدند.

22 خرداد 1400

سیر را به دلیلی بسیار مهم ناشتا بخورید

خبرنگاران : اغلب افراد از خاصیت های مصرف سیر مطلع هستند، البته ضروری است بدانید که خوردن سیر به صورت ناشتا فواید و خواص بسیاری را به همراه دارد.

11 خرداد 1400

افزایش اعضای کانال و گروه با ممبرزگرام

شبکه های اجتماعی شاید مهم ترین پدیده دو دهه اخیر در دنیا باشند؛ بستری که به وسیله آنها می توان محتوای متنوعی از قبیل متون، عکس ها یا ویدئوکلیپ هایی را که اغلب زمان محدودی برایشان درنظر گرفته می گردد با دوستان یا دنبال کنندگان خود به اشتراک گذاشت.

9 خرداد 1400

آیا با اپل ایرتگ می توان خودروی سرقت شده را پیدا کرد؟

اپل به تازگی از گجت کوچک ایرتگ برای اتصال به اشیا و یافتن آن ها در هنگام گم شدن رونمایی کرد. اما آیا این ردیاب هوشمند برای یافتن خودروی سرقت شده هم کاربردی است؟

5 خرداد 1400

خبرنگاران اورژانس استان مرکزی به سامانه پزشکی از راه دور مجهز شد

اراک - خبرنگاران - سامانه تله کاردیو مدیسین (پزشکی از راه دور) اورژانس 115 استان مرکزی عصر سه شنبه همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد.

27 اردیبهشت 1400

فراخوان پذیرش گروه های نو آور از سوی مرکز کار آفرینی دانشگاه صنعتی شیراز اعلام شد

فراخوان جذب و پذیرش گروه های نو آور از سوی مرکز نوآوری و کار آفرینی دانشگاه صنعتی شیراز اعلام در اطلاعیه ای شد.

25 اردیبهشت 1400

خبرنگاران شهرک علمی تحقیقاتی و نظام مهندسی کشاورزی اصفهان تفاهمنامه امضا کردند

اصفهان- خبرنگاران- تفاهمنامه همکاری بین شهرک علمی، تحقیقاتی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان با هدف افزایش حمایت از شرکت های کشاورزی و منابع طبیعی استان منعقد شد.

23 اردیبهشت 1400

بهترین روش برای استخدام نیروی کار مناسب چیست؟

سایت های اینترنتی کاریابی یکی و دو تا نیستند و ویژگی های آنها هم لزوما شبیه به هم نیست. اگر کسی دنبال کار باشد زیر سنگ را هم دنبال موقعیت شغلی می شود اما کارفرماها که نمی توانند همه جا آگهی استخدام بگذارند و به همه سایت ها اشتراک بپردازند. پس باید دنبال...

20 اردیبهشت 1400

سامانه ثبت نام تزریق واکسن کرونا برای پرستاران

تهران (پانا) - سازمان نظام پرستاری با صدور اطلاعیه ای سامانه ثبت نام تزریق واکسن کرونا برای پرستاران را معرفی کرد.

18 اردیبهشت 1400

یاری 1.25 میلیون دلاری بنیانگذار واتساپ و سیگنال به کتابخانه های امریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از اکتوالیته-انجمن کتابخانه های امریکا (ALA) از شروع اختصاص برنامه های یاری هزینه به موسسات و کتابخانه ها در این کشور که شامل یاری هزینه 1.25 میلیون دلار می گردد به منظور کاهش خسارت های ناشی از همه گیری کرونا در امریکا اطلاع داد.

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران شصت و یکمین برنامه افتتاح طرح ها، این بار برای دانش بنیان ها

استان ها - خبرنگاران - امروز، نوزدهم فروردین در شصت و یکمین برنامه افتتاح طرح ها، نوبت بهره برداری از طرح های ملی دانش بنیان و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود که در سه استان تهران ، البرز و قزوین رخ داد.

10 اردیبهشت 1400

بالسینی: گرانی های بی سابقه نتیجه مدیریت مرغی و اقتصاد رانتی ، علل کمبود و گرانی با وجود تشکیل قرارگاه ساماندهی! خبرنگاران

استاد اقتصاد گفت: بازار مرغ نماد ناکارآمدی جدی در حوزه سیاست گذاری و مدیریت اقتصاد ایران است که می توان نام مدیریت مرغی در اقتصاد برآن گذاشت.

8 اردیبهشت 1400

کتابخوان ها در زمان اجرای طرح های فصلی تهیه منابع گرانتر را ترجیح می دهند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در کردستان، عرضه و فروش کتاب در مناطق کمتربرخوردار کشور، بعد از شیوع کرونا دستخوش مسائل بیشتری شد؛ مسائل مالی و حذف شدن خرید کتاب از سبد خانوار ایرانی به خصوص در استانی همچون کردستان که درآمد سرانه آن پایین تر از میانگین کشوری...

4 اردیبهشت 1400

نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب شد خبرنگاران

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر حسین وطن پور را به عنوان نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب کرد.

4 اردیبهشت 1400

تعطیلی بخش موبایل LG رسما تأیید شد

بالاخره بعد از مدت ها برآورد و انتشار شایعه های مختلف، شرکت LG رسما اعلام کرد که از بازار موبایل خارج می شود. این شرکت در بیانیه خود اعلام کرده که چنین تصمیمی به آن ها اجازه می دهد بر روی حوزه های رو به رشدی مانند قطعات اتومبیل های برقی، گجت های هوشمند،...

3 اردیبهشت 1400

خدمات ویژه به شرکت های خلاق و صنایع فرهنگی تعلق می گیرد تا سبد محصولات خود را متنوع کنند خبرنگاران

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از ارائه 7 خدمت و تسهیلات ویژه به شرکت های خلاق خبر داد.

31 فروردین 1400

معترضان میانماری خواهان حملات چریکی شدند

فعالان میانماری به صورت شبانه اعتراضاتی را با شمع های روشن برگزار و کوشش کردند راه حلی برای قطعی مجدد اینترنت پیدا نمایند. مخالفان سرکوب خونین اعتراضات توسط ارتش وعده داده اند در کوشش برای سرنگونی ژنرال های حاکم، از پا ننشینند و خواهان حملات چریکی شده...

29 فروردین 1400

وسیله ای برای عبور از مسیرهای ناهموار

شرکت خودروسازی هیوندای از کانسپت تایگر رونمایی کرد. این محصول مفهومی به عنوان حد نهایی وسیله نقلیه بدون سرنشین توصیف شده است.

29 فروردین 1400

ترکیب منحصر به فرد

ایموجی ها تقریبا به پای ثابت تمام گفت وگوهای آنلاین ما تبدیل شده اند و حتی دیگر در مکاتبات کاری هم می توان آنها را پیدا کرد. این صورتک های ساده ضمن نشان دادن احساس هایی مثل هیجان زدگی، خوشحالی یا ناراحتی می توانند کمی لحن هم به متن ها اضافه نمایند.

26 فروردین 1400
تعداد: (289)