فرهنگ و هنر

عبدالهی: حرکت دانشجویی دانشگاه خوارزمی به سمت برطرف نیازهای کشور

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی گفت: انتها نامه های این دانشگاه در راستای برطرف نیازهای کشور تهیه می گردد، همچنین در حوزه صنعت نیز تاکنون توانسته ایم انتها نامه های خوبی را از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دریافت کنیم.

23 آبان 1398

فرمیسک برنده 2 جایزه از 2 جشنواره شد

به گزارش خبرنگاران، جایزه بهترین فیلم کوتاه در بخش بین الملل از جشنواره بوربودار و جایزه شایسته ترین فیلم در بخش بین المللی در جشنواره بالی هر 2 از کشور اندونزی به فرمیسک ساخته مریم پیربند رسید.

21 آبان 1398

روز تهران، روزی برای زیبا نگریستن به پایتخت ایران

پایتخت دیدنی کشور ایران، آنقدر بزرگ و زیباست که در هر نقطه ای از آن می توان ساعت ها به تماشای جذابیتی تازه پرداخت و لذت برد، ولی شهر تهران دیگر مثل سابق حال و هوای خود را ندارد و بی رنگ و رمق شده است. در تقویم ما، روز 14 مهر مصادف با روز تهران هست و ما هم به...

20 آبان 1398

جذب دانشجو در رشته هیدروانفورماتیک در دانشگاه کردستان

رئیس دانشگاه کردستان گفت: در مجموع سال جاری 11 هزار و 200 دانشجو در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل خواهند شد که 7 هزار و 600 نفر این تعداد را دانشجویان کارشناسی، 3 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به 600 نفر نیز در مقطع دکتری را شامل می گردد.

7 آبان 1398

افزایش دمای هوا از فردا

کارشناس هواشناسی گفت: از فردا در نوار شمالی بر میزان دما افزوده می شود

6 آبان 1398

ضوابط اقامتگاه های بومگردی ابلاغ شد

ضوابط اقامتگاه های بومگردی با دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ شد. این ضوابط، شاخصی برای ارزیابی و معین کننده درجه و قیمت این اقامتگاه ها خواهد بود.

6 آبان 1398

دسترس پذیری توانیابان و سالمندان با ایجاد تاسیسات گردشگری

معاون گردشگری، وزارت میراث فرهنگی از مناسب سازی تاسیسات گردشگری برای توانیابان خبر داد و گفت: متقاضیان هنگام صدور یا تمدید مجوز فعالیتشان به مناسب سازی ساختمان ها جهت دسترس پذیری معلولان و سالمندان تشویق خواهند شد.

4 آبان 1398

ناپدید شدن بعضی اقلام تاریخی سوارکاری در موزه!

بعضی اقلام از جمله زین شاهنشاهی در طی جابجایی عتیقه جات سوارکاری از موزه قصر فیروزه به موزه المپیک ناپدید شدند. هرچند پس از پیگیری های کمیته ملی المپیک بعضی وسایل پیدا شدند اما هنوز تمامی اقلام در دسترس موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک قرار نگرفته...

30 مهر 1398

سلیمانی؛ معلمی که در زندان هم از رسالتش دست نمی کشد

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس گفت: مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی، معلمی است که در زندان هم از رسالتش دست نمی کشد.

30 مهر 1398

آدرس غلط ندهید؛ شهرداری وظیفه ای برای ساخت مدرسه ندارد

شهردار منطقه22 گفت: عدم واگذاری بعضی از وظایف به مدیریت شهری از سوی دولت، زمینه ساز بروز بسیاری از مسائل در جامعه شده است.

24 مهر 1398

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز 98 استان گلستان برگزار گردید

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز 98 استان گلستان با حضور دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان, روسا و اعضاء کمیته های ستاد برگزار گردید.

22 مهر 1398

برندسازی صنایع دستی، اولویت پژوهشی استان اردبیل

مسئول آموزش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از انتخاب طرح بسته بندی و برندسازی صنایع دستی با رویکرد رشته های بومی به عنوان اولویت پژوهش استان اطلاع داد.

20 مهر 1398

شهریار عدل عاشق فرهنگ ایرانی بود

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: شهریار با دل کار می کرد زیرا عاشق فرهنگ ایرانی بود و هر جا نگاه می کرد روی یک معشوق را می دید که آن هم فرهنگ ایرانی بود.

19 مهر 1398

برج شبلی - دماوند

برج شبلی در انتهای قسمت شرقی دماوند به شکل یک بنای منفرد بر روی تپه ای مشرف به شهر قرار گرفته است.

17 مهر 1398

10 اتومبیل جالب و عجیب دنیا

اتومبیل Tasco نظر بسیاری از عاشقان خودرو های کلاسیک را جلب می نماید. این محصول تنها نمونه ای اولیه برای ساخت مدلی اسپرت پس از جنگ جهانی دوم بود و مکانیزم فرمان آن درست همانند هواپیما طراحی شده است.

13 مهر 1398

آیین بی بی گرد در خراسان جنوبی برگزار می شود

بی بی گردی از جمله آیین ها و مراسم نوروز است که هنوز هم در برخی مناطق شهرستان قاینات مانند خضری دشت بیاض، کارشک و بسکاباد برگزار می شود.

9 مهر 1398

توان ایجاد شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی بسیار بالا است

نشست صمیمانه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف آنالیز فعالیت های مشترک و یاری به رونق فراوری و اشتغال در محل دفتر رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید.

8 مهر 1398

اعطای تسهیلات 13 و نیم میلیاردی به هنرمندان صنایع دستی اصفهان

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از اعطای تسهیلات 13 و نیم میلیاردی به هنرمندان صنایع دستی استان اصفهان در قالب مشاغل خانگی طی سال 1397 اطلاع داد.

7 مهر 1398

اقتباسی دیگر از استیون کینگ ، قصه یک دختربچه گم شده

فیلم ترسناک دیگری با اقتباس از یکی از داستان های استیون کینگ در دست ساخت قرار گرفت.

6 مهر 1398

ساخت تاسیسات گردشگری در کردستان شتاب گرفته است

نشست خبری سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی با اصحاب رسانه استان کردستان عصر روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه 98 در محل سالن کنفرانس هتل شادی سنندج برگزار گردید.

5 مهر 1398
تعداد: (69)