رئیس مارول صحبت های اسکورسیزی را تاسف آور خواند

به گزارش مجله شرقیا، کوین فایگی رئیس استودیو مارول که به عنوان معمار سینمای ابرقهرمانی شناخته می گردد، سکوت خود را در قبال صحبت های چند وقت اخیر مارتین اسکورسیزی شکست.

رئیس مارول صحبت های اسکورسیزی را تاسف آور خواند

به گزارش مجله شرقیا به نقل از هالیوود ریپورتر، کوین فایگی اظهارت مارتین اسکورسیزی کارگردان بزرگ سینمای دنیا درباره فیلم های ابرقهرمانی و تشبیه آن ها به شهر بازی را تاسف آور خواند و گفت: فکر می کنم من و هر فردی که در حال کار در این فیلم هاست عاشق سینما، فیلم و سینما رفتن و تماشا یک تجربه جمعی در سالن های مملو از جمعیت است.

فایگی که از سال 2007 و از ابتدای فعالیت استودیو مارول کمپانی دیزنی، ریاست آن را بر عهده دارد ادامه داد: هر فرد تعریفی متفاوت از سینما و هنر دارد. بعضی معتقدند فیلم های مارول سینما نیست و هر کس می تواند نظر و عقیده خود را داشته باشد و حق دارد آن را تکرار کند اما ما همچنان به ساخت فیلم هایمان ادامه می دهیم.

استودیو مارول تاکنون 23 فیلم سینمایی اکران نموده که اولین آن مرد آهنین و جدیدترین آن نیز مرد عنکبوتی دور از خانه (2019) بوده است و مجموع این فیلم ها تاکنون به فروش 26.8 میلیارد دلار دست یافته اند.

مارتین اسکورسیزی اولین بار در گفتگویی با مجله امپایر با انتقاد از دنیای سینمایی مارول و فیلم های ابرقهرمانی اظهار نموده بود: سینماها را فیلم های ابرقهرمانی تسخیر نموده اند و سالن های سینما به پارک های موضوعی (شهربازی) تبدیل شده اند. این فیلم ها در حال ساخت نوع دیگری از مخاطب است که فکر می نماید سینما این است. من این فیلم ها را تماشا نمی کنم. البته کوشش کردم اما این سینما نیست. صادقانه بگویم این فیلم ها هرچقدر هم خوب ساخته شوند و بازیگران در آن ها بهترین عملکرد خود را نیز داشته باشند، از نظر من شبیه به پارک های موضوعی هستند. این سینمای انسان ها نیست که در آن برای رساندن و انتقال احساسات و عواطف و تجربه های روانشناختی با دیگر انسان ها کوشش می گردد.

سینماگران مهمی چون فرانسیس فورد کاپولا و کن لوچ نیز پس از آن، از اظهارات اسکورسیزی دفاع کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 575

به "رئیس مارول صحبت های اسکورسیزی را تاسف آور خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مارول صحبت های اسکورسیزی را تاسف آور خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید