فم تورهای گردشگری در آذریایجان شرقی برگزار می گردد

به گزارش مجله شرقیا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری فم تورهای استان در تبریز اطلاع داد.

فم تورهای گردشگری در آذریایجان شرقی برگزار می گردد

به گزارش مجله شرقیا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی،

احمد حمزه زاده روز سه شنبه ششم خردادماه 99 در ملاقات با شهردار و رئیس شورای شهر تبریز، با اشاره به لزوم برگزاری فم تورهای گردشگری در استان، گفت: با برگزاری فم تورها در استان و بهره مندی از توان بخش خصوصی و ظرفیت های موجود استان در حوزه گردشگری می توان بستر مناسب برای توسعه این صنعت را فراهم سازیم.

او در ادامه نقش اتاق بازرگانی تبریز در تحقق این هدف مهم و مؤثر اشاره نمود و گفت: با مشارکت همه جانبه سازمان ها، نهادها و همچنین اتاق بازرگانی تبریز شاهد تحقق این هدف و تقویت زیرساخت های گردشگری منطقه خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اختصاص جوایز صادراتی به آژانس های مسافرتی فعال در حوزه گردشگری از دیگر اقدامات مؤثر در این امر خواهد بود، گفت: با اختصاص جوایز صادراتی به تورهای ورودی خارجی به مقصد تبریز توسط آژانس های فعال در این زمینه، فرصت مناسب را برای حضور گردشگران خارجی در منطقه فراهم می گردد، همچنین با توجه به ظرفیت های موجود می توانیم در حوزه صدور ویزای فرودگاهی در بین فرودگاه های بین المللی منطقه، به عنوان فرودگاه هاب به ارائه خدمات بپردازیم.

شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این ملاقات با تأکید بر لزوم رعایت بهداشت و افزایش نظارت ها بر عملکرد مراکز گردشگری منطقه در دوران پسا کرونا، گفت: برای توسعه گردشگری منطقه باید رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت فعالیت های اماکن گردشگری تبریز و استان باشد، همچنین در راستای فراهم سازی فضای مناسب و جذاب برای گردشگران، ایجاد موزه ها، آمفی تئاتر و ... باید در دستور کار قرار گیرد.

دوران پساکرونا، نقطه عطفی در گردشگری آذربایجان شرقی

ایرج شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز در این جلسه با اشاره به اینکه شیوع ویروس کووید 19، شیوع و فرایند گردشگری را در دنیا تغییر داده است، گفت: شیوع این ویروس تغییرات بسیار عمیقی در ساختار صنعت گردشگری دنیا ایجاد کرد که می توان از این فرصت استفاده کرد و از روش های نوین برای معرفی استان استفاده کنیم.

او برگزاری فم تورهای گردشگری را اقدامی مؤثر در توسعه این صنعت دانست و بیان کرد: این هدف با هم افزایی و تقسیم وظایف بین انجمن های صنفی گردشگری، اداره کل استان، شهرداری، شورای اسلامی و اتاق بازرگانی محقق خواهد شد، ضروری است تا برای اجرای آن انجمن های صنفی گردشگری برنامه عملیاتی و پیشنهاد تقسیم وظایف را پس از آنالیز های لازم به صورت پروپزال ارائه دهند.

رشید رجب پور رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی، زیارتی و دنیاگردی آذربایجان شرقی گفت: در صورت تشویق آژانس های فعال با ارائه جایزه و برقراری تورهای ورودی خارجی به مقصد تبریز می توانیم در گردشگری استان تحولی عظیم ایجاد کنیم.

او به برگزاری فم تورهای گردشگری و تأثیر آن در توانمندسازی متخصصان این حوزه اشاره نمود و گفت: مخاطبان اصلی فم تورهای گردشگری، مجله شرقیا و متخصصان داخلی گردشگری خواهند بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1026

به "فم تورهای گردشگری در آذریایجان شرقی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فم تورهای گردشگری در آذریایجان شرقی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید