ناپدید شدن بعضی اقلام تاریخی سوارکاری در موزه!

به گزارش مجله شرقیا، بعضی اقلام از جمله زین شاهنشاهی در طی جابجایی عتیقه جات سوارکاری از موزه قصر فیروزه به موزه المپیک ناپدید شدند. هرچند پس از پیگیری های کمیته ملی المپیک بعضی وسایل پیدا شدند اما هنوز تمامی اقلام در دسترس موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک قرار نگرفته است.

ناپدید شدن بعضی اقلام تاریخی سوارکاری در موزه!

پس از افتتاح موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک در مجموعه کمیته ملی المپیک مقرر شد که تمامی اشیاء و عتیقه جات و افتخارات ورزش ایران به این موزه انتقال یابد. بر این اساس و در طی انتقال عتیقه جات سوارکاری از موزه قصر فیروزه حدود 18 قلم جنس نفیس در طی تنها چند روز ناپدید شد. از جمله اقلام ناپدید شده می توان به زین اسب شاهنشاهی اشاره نمود که البته بعدا این زین جزو اقلام پیدا شد.

برای انتقال این اقلام چند روزی قبل گروهی برای فیلم برداری و لیست کردن اقلام به موزه قصر فیروزه رفتند و از عتیقه جات فیلم و عکس برداری کردند اما بعد از انتقال این اقلام به موزه جدید معلوم شد که عتیقه جات انتقال یافته بسیار کمتر از زمان فیلمبرداری بوده است.

بر اساس پیگیری های خبرنگار ایسنا، برخی از این 18 اقلام ناپدید شده تاکنون پیدا شده، ولی هنوز 3 یا 4 قلم جنس نفیس تحویل موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک نشده است و معلوم نیست سرنوشت نهایی آنها چیست و اکنون در دست چه کسی است؟

منبع: دنیای سفر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 396

به "ناپدید شدن بعضی اقلام تاریخی سوارکاری در موزه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناپدید شدن بعضی اقلام تاریخی سوارکاری در موزه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید