کاشت 200 نهال درخت در بوستان المپیک به وسیله جامعه ورزش

به گزارش مجله شرقیا، مراسم درختکاری با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و جمعی از جامعه ورزش، در بوستان المپیک واقع در پارک پردیسان برگزار گردید.

کاشت 200 نهال درخت در بوستان المپیک به وسیله جامعه ورزش

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، طی مراسمی از سوی کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک که امروز شنبه 21 اسفند در بوستان المپیک واقع در پارک پردیسان با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، فضل الله باقرزاده نایب رییس کمیته ملی المپیک، مهرافزا منوچهری رییس کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک و جمعی از ورزشکاران برگزار گردید، در این مراسم 200 نهال درخت به وسیله ورزشکاران، پیشکسوتان و مسوولان ورزش کشور در این بوستان کاشته شد.

رضا صالحی امیری در این مراسم اضافه کرد: امروز بعد از یک قرن متوجه شدیم که جهت توسعه را اشتباه رفتیم، توسعه ای که در آن توسعه انسانی و محیط زیست نباشد و موجودات در آن احساس امنیت ننمایند، توسعه محسوب نمی گردد.

وی گفت: باید قدردان دولت باشیم که توجه ویژه ای به مقوله محیط زیست دارند و حامی محیط زیست است . ورزش در حوزه محیط زیست براساس منشور المپیک مسوولیت دارد و این اقدامات سمبولیک نیست.

صالحی امیری توضیح داد: در سال آینده با هماهنگی مدیران ارشد سازمان محیط زیست یک جنبش فعال محیط زیست در ورزش کشور خواهیم داشت. همان طور که ورزشکاران، روسای فدراسیونها و هیات های ورزشی در جهت توسعه ورزش کشور کوشش می نمایند، باید برابر محیط زیست نیز مسوول باشند.

وی ادامه داد: تهران در حال حاضر به خوابگاه بزرگی تبدیل شده که چندین میلیون جمعیت را در خود جا داده است، اما احساس امنیت نمی کنیم، در حال حاضر نقش زنان در حوزه محیط زیست پررنگ تر از مردان است و بیشتر مسوولیت قبول می نمایند.

بعلاوه در ادامه این مراسم نورالله مرادی معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست تاکید نمود: جای خالی شعار محیط زیست در کاروان های اعزامی به رویدادهای مهم از جمله المپیک خالی است و باید در اعزام کاروان های ورزشی به رویدادهای مهم به این مساله توجه گردد.

مهرافزا منوچهری نیز در خاتمه این مراسم گفت: برنامه درختکاری از اوایل بهمن در راستای دستورالعمل رییس کمیته بین المللی المپیک در راستای حفاظت از محیط زیست شروع شد. کوشش ما این است که با کاشت درخت، در کشور بوستان و جنگل المپیک داشته باشیم.

در خاتمه این مراسم به صورت نمادین 200 نهال درخت به وسیله بعضی ورزشکاران و مسوولان ورزش کشور در بوستان المپیک پارک پردیسان کاشته شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2087

به "کاشت 200 نهال درخت در بوستان المپیک به وسیله جامعه ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت 200 نهال درخت در بوستان المپیک به وسیله جامعه ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید