آئینی عجیب و جالب در جنوب هند ، شکستن نارگیل بر روی سر انسان

به گزارش مجله شرقیا، هندوهای ایالت تامیل نادو در هند برای شکرگزاری و بنا به یک واقعه قدیمی تعداد زیادی نارگیل در نزدیکی یک معبد روی سر افراد می شکنند رسمی که موجب شکسته شدن سر افراد نیز می گردد.

آئینی عجیب و جالب در جنوب هند ، شکستن نارگیل بر روی سر انسان

دریافت 19 MB

هند در طول قرن های متمادی، یک کشور منحصر با فرهنگ های بی شمار به حساب می آید. وجود گروه های قومی و قبیله ای پراکنده در سراسر هند، این کشور را به جامعه ناهمگون با بسیاری از گروه های متضاد قرار داده است. بیشتر این آئین ها متعلق به مذهب هندوست. البته ذهن همه انسان ها نمی تواند این تصور را داشته باشد که چگونه یک انسان می تواند به این اندازه خرافاتی باشد.

اما این افراد برای پرستش خدای خود دست به هر کاری می زنند که به تسکین خدا ختم شود. یکی از آئین های عجیب و جالب رایج در جنوب هند، به ویژه در مناطق روستایی، شکستن نارگیل بر روی سر انسان هاست.

این مراسم قدمت طولانی دارد و داوطلبان در جلوی معبد به صف نشسته و منتظر حضور کشیش و راهب هندو می شوند که این افراد هم عمدتاً غیر برهمن هستند. بعد از حضور گروه راهب ها، آنها با ذکر دعاهایی نارگیل ها را بر جمجمه داوطلبان می شنمایند که شکسته شدن نارگیل به منزله یک نوع شکر گزاری به خدای خود و همچنین برآورده شدن آرزوی خود است که توسط خدای خود اعطا می شود.

معبد Mahalakshmi واقع در 23 کیلومتری Mahadanapuram، از شهر Karur در ایالت تامیل نادو یکی از این مکان هایی است که در آن این مراسم برگزار می شود. برگزاری این مراسم همزمان با جشنواره سالانه دیگری و به مدت دو روز به طول می انجامد.

این مراسم که با شرکت بیش از هزار نفر در هر معبد انجام می گیرد همراه با سر شکستگی تعدادی از شرکت نمایندگان به انتها می رسد. در طی انجام این مراسم شرکت نمایندگان صبح قبل از مراسم از خوردن مواد غذایی غیر گیاهی خود داری نمایند. ماجرای این مراسم به دوران حکومت بریتانیا در هندوستان باز می شود.

نقل است که در آن موقع، کمپانی هند شرقی می خواست راه آهنی تأسیس کند که می بایست از میان معبد ماها لاکشمی عبور می کرد در نتیجه مردم محلی با تخریب این معبد مخالفت کردند و مقامات کمپانی هند شرقی با آنها وارد معامله شدند. 187 سنگ نارگیل شکل در حیاط معبد وجود داشتند که قرار شد اگر مردم محلی بتوانند آنها را بر روی سر خود بشنمایند، کمپانی هند شرقی در عوض راستا راه آهن را عوض می نماید. مردم نیز قبول می نمایند و پیروز به انجام این کار می شوند. از آن سال به بعد مراسمی در همین معبد که در ایالت تامیل نالدو واقع شده است برپا می شود که در آن، موبد معبد نارگیل هایی را بر سر عبادت نمایندگان این معبد می شکند تا یاد آن واقعه زنده نگه داشته شود.

منبع: چمدان
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 فروردین 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 802

به "آئینی عجیب و جالب در جنوب هند ، شکستن نارگیل بر روی سر انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئینی عجیب و جالب در جنوب هند ، شکستن نارگیل بر روی سر انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید