آنتالیا ، آبشارهای دودن

به گزارش مجله شرقیا، فکرش را بکنید به جای اینکه در پلاژها وقت بگذرانید به یک غار نوردی 40 متری بروید.

آنتالیا ، آبشارهای دودن

برای دیدن سواحل زیبای مدیترانه با تور آنتالیا پاییز 99 همراه باشید.

باز هم تابستان و سفر به ترکیه. شهرهای متنوعی که معمولاً شلوغ ترین صف بلیط را با حجم بالای مسافران، به خود اختصاص داده اند. آنتالیا در این شهرها گل مجلس است. و امروز در صفحه گردشگری خبرنگاران می خواهیم به یکی از زیبایی های این شهر بپردازیم. به آبشارهای دودن، که یکی از جاذبه های طبیعی و بسیار زیبای آنتالیا به شمار می رود.

برای اینکه در سفر به آنتالیا فقط وقت خود را در هتل نگذرانید و بهترین تفریح تان پاساژگردی نباشد، با مناظر بکر و دلنواز دودن روبه رو شوید که شاید نظیرش را ندیده باشید.

بیایید در چند دقیقه به آنتالیا برویم و این آبشارها را ببینیم.

آبشارهای دودن آنتالیا

کمی از مرکز شهر فاصله می گیریم تا به آبشارهای دودِن، مجموعه ای از دو آبشار دلربا و معروف آنتالیا برسیم. با فاصله 8 کیلومتری از هم.

منشأ آن ها، رودخانه ای به همین نام است که در نهایت به آبشارهای دودن می رسد و سپس در آغوش دریای مدیترانه آرام می گیرند.

اگر با تور آنتالیا به این منطقه سفر کنید، راهنما، این گونه به شما خواهد گفت: که آبشارهای دودن را به دو بخش بالا و پایین تقسیم می نمایند:

  • آبشار بالایی در محدوده شهر آنتالیا واقع شده است، با ارتفاع تقریبی 15 متر. با فاصله ای 14 کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا.

وقتی به بخش نخست آبشار دودن می رسیم، خوش مزه گردی منتظر مااست. کافه ها و رستوران هایی می بینیم که برای ثبت خاطرات به یادماندنی در طبیعت، جان می دهند.

  • آبشار پایینی دنباله رودخانه دودن است و برای دیدن آن باید دل به طبیعت بسپاریم. به طوری که از میان غارهای جذاب می گذریم و مناظر بی نظیر را می بینیم و با حیوانات دوست داشتنی روبه رو خواهیم شد.

در نزدیکی ساحل لارا، درنهایت به آبشار بخش پایینی می رسیم. با ارتفاعی در حدود 40 متر و شکوهی بی نظیر که غرش کنان وارد دریای مدیترانه می گردد و پژواک صدای مهیبش تا کیلومترها در طبیعت طنین انداز است.

از قلم نیاندازید:

  • قایق سواری کنید

قایق سواری همواره لذت بخش است. همچنین یکی از دیگر راه های رسیدن به دومین آبشار دودن، استفاده از قایق، بر روی دریای مدیترانه است.

به اسکله آنتالیا رفته و تا نزدیک آبشار، قایقی اجاره کنید.

  • غارنوردی کنید

گردش درون غار را از دست ندهید. غار آرزوها یا غار دلیک ماگارسی (Dilek Magarasi) درست در پشت آبشار دودن واقع شده است.

فکرش را بکنید به جای اینکه در پلاژها وقت بگذرانید به یک غار نوردی 40 متری بروید و تجربه های جدید کشف کنید. حتی می توانید درون غار بنشینید و ساعت ها از ریزش این حجم بی نظیر از آب، لذت ببرید.

  • عکاسی کنید

هرچند همه ما وقتی به سفر می رویم قطعاً با خروارها عکس بر می گردیم چه رسد به اینکه سفرمان آنتالیا باشد و نقطه گردشگری مان آبشارها و مناظر زیبای دودن و عکاسی از پدیده های کاملاً طبیعی خداوند باشد.

مهم هم نیست که خیلی حرفه ای نباشید. طبیعت به قدری دل نواز است که خودش را با محبت بیکران در قاب خاطراتِ دوربین گردی شما جای می دهد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 666

به "آنتالیا ، آبشارهای دودن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتالیا ، آبشارهای دودن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید