اسب خیالات یوسف علیخانی با زاهو می تازد، تجدید چاپ در کمتر از دو هفته

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران؛ رمان زاهو نوشته یوسف علیخانی که به تازگی و به همت نشر آموت منتشر شده است، در مدت زمانی کوتاه به چاپ دوم رسید.

اسب خیالات یوسف علیخانی با زاهو می تازد، تجدید چاپ در کمتر از دو هفته

داستان زاهو که در پنجشنبه روزی از ماهِ پنجم سال در مناچال شروع می گردد، از مردمی سخت جان، پرتلاش و کم روزی می گوید که آب و خاک سرگذشت شان را رقم می زند. رمان سرشار از داستان های در هم تنیده همراه با جزییات بسیار است.

علیخانی در زاهو روایت را برعهده کودکی گذاشته که به خاطر شرایط زیستی اش بیشتر از سنش می داند، می فهمد و تحلیل می نماید. راویِ صادقی که همیشه می پرسد و جست وجو می نماید تا هیچ پرسشی در فکر مخاطب بی جواب باقی نماند.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

ناهید می تاخت اما بادِ بال های پرنده، چنان نزدیک شده بود که می دانستم ناهید، چهار پا که هیچ، چهل پا هم داشته باشد، نمی تواند از دستِ پرنده فرار کند. سرم را پایین آورده و پشتِ گردنِ ناهید را گرفته بودم که سرعت اش کم نگردد. هروقت این کار را می کردم، ناهید تندتر می تاخت. با دستم گردنِ ناهید را نوازش می کردم. دوست نداشتم دیگر به پشتِ سرم نگاه کنم. دوست نداشتم به هیچ چیزی فکر کنم. اگر هم قرار بود پرنده بگیردم، خیالی نبود. حاضر بودم بگیردم و چنگال هایش را فرو کند در پهلوهایم. خواستم به هیچ چیزی فکر نکنم. حتی نخواستم به آقا فکر کنم. نخواستم به راه فکر کنم. خیلی وقت ها قبل تر خیال نموده بودم که یک روزی از مناچال بروم.

رمان زاهو نوشته یوسف علیخانی، در 680 صفحه، با شمارگان 3300 نسخه، به قیمت 180 هزار تومان، در قطع رقعی، جلد گالینگور و از سوی نشر آموت راهی بازار کتاب شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2011

به "اسب خیالات یوسف علیخانی با زاهو می تازد، تجدید چاپ در کمتر از دو هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسب خیالات یوسف علیخانی با زاهو می تازد، تجدید چاپ در کمتر از دو هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید