استفاده از فناوری نانو برای حل مقاومت آنتی بیوتیکی در مرغ ها

به گزارش مجله شرقیا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، این تحقیقات از اوایل ماه فوریه 2019 شروع شد که یک پروژه فشرده 30 ماهه خواهد بود. محققان این شرکت به همراه پژوهشگران موسسه تحقیقات دامپزشکی شانگهای و یک شرکت بزرگ طیور به همراه نهادهایی در بریتانیا در این پروژه مشارکت خواهند کرد. این پروژه صنعتی-دانشگاهی به صورت کنسرسیومی اجرا خواهد شد که در آن موسسه های تحقیقاتی از اسکاتلند نظیر کالج رورال و مرکز نوآوری عالی لایواستوک نیز مشارکت دارند.

استفاده از فناوری نانو برای حل مقاومت آنتی بیوتیکی در مرغ ها

این برنامه یک میلیون پوندی با فراخوان دپارتمان سلامت بریتانیا و وزارت علوم و فناوری چین اجرا شد که به دنبال ارائه نوآوری برای یاری به حل مقاومت آنتی بیوتیکی در صنعت دامپروری بوده است. شرکت ای جی ای و شرکاء آن در این کنسرسیوم در کوشش هستند تا راه حلی برای کاهش استفاده از آنتی بیوتیک ها و از بین بردن مقاومت آنتی بیوتیکی در طیور ارائه نمایند، مسئله ای که یک موضوع دنیای در صنایع بهداشت و درمان و صنعت مواد غذایی است. این پروژه با هدف جایگزینی آنتی بیوتیک های رایج در صنعت طیور با مواد آنتی باکتریال و ضدمیکروب جدید تعریف شده است.

آدرین فلوز، مدیر تحقیق و توسعه شرکت ای جی آی می گوید: گوشت مرغ یکی از منابع رایج پروتئین در دنیا است و همه مناطق دنیا از این منبع غذایی استفاده می نمایند. این پروژه تحقیقاتی دارای پتانسیل بالایی است چرا که ما معتقدیم که درصورت موفقیت در این پروژه می توانیم فناوری را ارائه کنیم که در همه کشورها قابل استفاده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 369

به "استفاده از فناوری نانو برای حل مقاومت آنتی بیوتیکی در مرغ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از فناوری نانو برای حل مقاومت آنتی بیوتیکی در مرغ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید