افزایش پهنای باند اینترنت خراسان رضوی

به گزارش مجله شرقیا، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: رایزنی و پیگیری برای ارتقای سخت افزارها و افزایش پهنای باند اینترنت به منظور تسهیل آموزش های برخط (آنلاین) دانش آموزان این استان در حال انجام است.

افزایش پهنای باند اینترنت خراسان رضوی

به گزارش مجله شرقیا به نقل از ایرنا، معاون پژوهش، ایرج سعادتمند روز سه شنبه 20 اسفند افزود: با این که دانش آموزان در مدرسه حضور فیزیکی ندارند، آموزش آنها تعطیل نیست و با استفاده از سامانه های آموزش مجازی، در منازل خود آموزش می بینند و تعدادی از آنها در کلاس های مجازی برخط (آنلاین) حضور دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، آموزش مجازی دانش آموزان استان در چهار سطح ملی، از طریق شبکه آموزش سیما، سطح استانی با سامانه های ویژه اداره کل آموزش و پرورش استان، سطح منطقه ای توسط سامانه های مختص ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و در نواحی و مناطق و سطح واحدی، توسط تعدادی از مدارس با هماهنگی ادارات مربوطه در جریان است.

وی با بیان این که آموزش ها در دو قالب ارائه می شود، گفت: شکل اول برگزاری کلاس های آموزش مجازی به صورت برخط (آنلاین) است که دانش آموزان با دریافت رمز و گذرواژه دراین کلاس ها که توسط معلمان تدریس می شود، شرکت کرده و همانند کلاس درس حضوری می توانند سوالات خود را از معلم بپرسند و معلم نیز دانش آموزان را ارزشیابی می کند.

سعادتمند افزود: در شکل دوم، کلاس ها به صورت آفلاین در سامانه بارگذاری شده یا درس نامه ها، آزمون ها یا محتواهای آموزشی، پرورشی و بهداشتی به صورت کلیپ یا متن روی سامانه قرار داده می شود که دانش آموزان بسته به مقطع و نیاز خود از بین آنها انتخاب و استفاده می کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن آدرس تعدادی از سامانه های الکترونیک مجازی از قبیل شبکه رشد و شبکه آموزش نیز در سامانه یاد شده بارگذاری شده است.

وی گفت: در حال حاضر استفاده از این ظرفیت محدود است و از طریق رایزنی با وزارت آموزش و پرورش، استانداری و مخابرات استان در تلاش هستیم با ارتقای سخت افزارها و پهنای باند بیشتر، تعداد دانش آموزانی را که می توانند از آموزش های برخط این سامانه استفاده کنند، افزایش دهیم.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر دانش آموز است که حدود 9 درصد جمعیت دانش آموزی کشور را تشکیل می دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 855

به "افزایش پهنای باند اینترنت خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش پهنای باند اینترنت خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید