این نمایشگاه کتاب هر سال در چادر برگزار می گردد

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نمایشگاه کتاب شهر ورشو مرکز لهستان هم مثل چند کشور اروپایی به صورت فیزیکی برگزار خواهد شد. نمایشگاه کتاب ورشو هر سال در ساحل دریای بالتیک در فضای باز برگزار می گردد. مسئولان نمایشگاه می گویند سال جاری 100 چادر برای برگزاری این رویداد ادبی کشور لهستان در نظر گرفته اند.

این نمایشگاه کتاب هر سال در چادر برگزار می گردد

به گفته مسئولان لهستانی بر خلاف سال های گذشته که نمایشگاه در منطقه ساحلی دریای بالتیک برگزار می شد، امسال نمایشگاه به خاطر شرایط جامعه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به فضای باز اطراف کاخ فرهنگ و علوم شهر آورده شده است.

نمایشگاه کتاب ورشو در سال های بین دهه 60 و 70 میلادی تاسیس شد و از آن زمان تا کنون هر ساله در فضاهای باز شهری و در چادرهای موقت برگزار می شد. در سال 2013 این نمایشگاه در ورزشگاه فوتبال شهر برگزار گردید.

سال 2018 و 2019 نمایشگاه کتاب ورشو به صورت مجازی برگزار گردید که گفته می گردد بیش از 85هزار نفر از آن بازدید کردند. جاسک اوریل مدیر بنیاد فرهنگ و تاریخ کشور لهستان به اسم مجری نمایشگاه می گوید امسال شرایط خاصی برای نمایشگاه حاکم است و قرار است در تاریخ 9 تا 12 سپتامبر نمایشگاه در فضای گسترده ای برگزار گردد.

اوریل گفت: امساال به خاطر شرایط بحرانی تمام کشورهای دنیا تصمیم داریم نمایشگاه کتاب ورشو را در محوطه کاخ ورشو برگزار کنیم و سعی می کنیم تعداد چادرها را برای رفاه و استراحت بازدیدکنندگان افزایش دهیم.

به گفته این مدیر لهستانی انتظار می رود امسال حدود 50 تا 70 ناشر از لهستان و دیگر کشورها در این نمایشگاه حاضر باشند. فستیوال ادبی شهر ورشو هم یکی از برنامه های جانبی نمایشگاه کتاب این شهر است در روزهای نمایشگاه در فضای باز برگزار می گردد.

یکی از مراسم جانبی نمایشگاه اعلام نفر برنده جایزه کتاب ترجمه شده به زبان لهستانی است که نامزدهای آن از هم اکنون اعلام شده است. این جایزه هر سال در طول روزهای نمایشگاه با مبلغی در حدود 26هزار دلار از کتاب های مستند ترجمه شده به زبان لهستانی تقدیر می نماید.

نامزدهای نهایی دریافت این جایزه در امسال طبق زیر اعلام شده است:

جسیکا برودر برای کتاب حیات آمریکا در قرن بیست و یکم

الیان بروم برای کتاب یادداشت های جبهه در شورش هرروزه برزیل

النا کوستیچونکو برای کتاب این ماییم که اینجا زندگی خواهیم کرد

کارولینا سولج برای کتاب داستانی درباره لباس ها در کمپ های مرگ

ماتیلدا گوستاوسون داستانی از قدرت و سوءاستفاده در قلب رسوایی نوبل

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1801

به "این نمایشگاه کتاب هر سال در چادر برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نمایشگاه کتاب هر سال در چادر برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید