بازداشت 440 متهم در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا تا به امروز

به گزارش مجله شرقیا، وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود، مقامهای این کشور حدودا 440 نفر را در ارتباط با شورش ششم ژانویه در ساختمان کنگره این کشور دستگیر کرده اند.

بازداشت 440 متهم در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا تا به امروز

به نقل از سی.بی.اس نیوز، اما دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اف.بی.آی چهار ماه بعد از وقوع این حمله همچنان در جستجوی مظنونهای متهم به دست زدن به حملات شرورانه علیه افسران و اعضای رسانه ها است.

سی.بی.اس نوشت که از میان این 440 فرد دستگیر شده تا به امروز به بررسی پفراینده های 400 متهم پرداخته است. بیش از 100 تن از آنها متهم به دست زدن به حمله، مقاومت و اخلالگری علیه افسران یا کارمندان شده اند که این شامل 35 فرد متهم به استفاده از یک سلاح مرگبار یا خطرناک است.

همچنین طبق اعلام وزارت دادگستری آمریکا حدود 140 افسر در آن روز مورد حمله قرار دریافتد و فرایند جست و جو در قبال یک سری از رده بالاترین مهاجمان ادامه دارد.

یک مظنونی که همچنان در فهرست افراد تحت تعقیب اف.بی.آی قرار گرفته است شخصی است که متهم به چنگ زدن به ماسک صورت دنیل هاجز، افسر پلیس واشنگتن دی.سی و تلاش برای پاره کردن ماسک صورت او است و در تصاویر فیلمبرداری شده نیز او زمانی که در یک ورودی مورد حمله اوباش آشوبگر در تلاش برای گذشتن از صف پلیس و ورود به ساختمان کنگره قرار گرفت، از درد در حال فریاد کشیدن بود.

همچنین مقامها در حال جستجو برای دو فرد متهم به حمله به افسرانی هستند که در جریان حمله به کنگره به داخل جمعیت و به پایین پله های کنگره کشیده شدند.

اف.بی.آی در تلاش برای جلب کمک مردم برای شناسایی مظنونهای اغتشاش در کنگره که نامشان همچنین در فهرست افراد تحت تعقیب قرار گرفته است، بوده و تاکیدش بر مظنونهای متهم به حمله به مقامهای مجری قانون یا هدف دریافت اعضای رسانه ها است. همچنین اف.بی.آی 100 هزار دلار جایزه برای اطلاعات منجر به دستگیری شخص یا اشخاص مسئول کار گذاشتن بمبهای لوله ای در واشنگتن دی.سی مشخص کرده است.

بر اساس اسنادی که سی.بی.اس نیوز دیده است، متهمان اغتشاش در کنگره آمریکا اهل 45 ایالت به علاوه واشنگتن دی.سی بوده اند و متوسط سن مظنونهای شناخته شده 42 است. همچنین مقامها از میان این متهمان بیش از 50 تن را به گروه های افراطگر شامل Proud Boys، Oath Keepers و QAnon مرتبط دانسته اند.

سی.بی.اس نیوز همچنین نوشت که به موجب بررسی اسناد دادگاهی و اسناد دیگر دریافته که دست کم 44 متهم جزو اعضای فعلی یا سابق ارتش هستند و همچنین دست کم 10 نفر از متهمان نیز به عنوان افسران مجری قانون کار کرده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1400 بروزرسانی: 13 خرداد 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1653

به "بازداشت 440 متهم در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا تا به امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 440 متهم در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا تا به امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید