تعداد شهرستان های قرمز و نارنجی خراسان شمالی به صفر رسید

به گزارش مجله شرقیا، خبرنگاران/خراسان شمالی آخرین رنگ بندی مربوط به شرایط فوتی ها و مبتلایان به کووید 19 امروز 27 آذر منتشر شد.

تعداد شهرستان های قرمز و نارنجی خراسان شمالی به صفر رسید

به گزارش خبرنگاران، براساس این نقشه منتشر شده در ماسک، با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در شرایط قرمز و نارنجی نیست.

خراسان شمالی هم، اکنون شهر قرمز یا نارنجی ندارد و رنگ های شهرستان های استان با زرد و آبی نشان داده شده است.

با این وجود، کرونا همچنان جان مردم را می گیرد؛ به طوری که طی آخرین آماری که علوم پزشکی خراسان شمالی روز گذشته گفت، در استان شاهد جان باختن دو بیمار و بستری شدن 29 نفر به خاطر ابتلا به کووید 19 بودیم.

لذا تغییر رنگ بندی شهرستان ها در استان و کشور، علتی برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم استفاده از ماسک نیست.

البته در پیش رو بودن شب یلدا و احتمال دورهمی خانواده ها و کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی نیز نگرانی های جدی را در پی داشته و کارشناسان حوزه بهداشتی نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.

بیش از 40 درصد موارد ابتلا به کرونا بدون علامت هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در این خصوص گفت: نتایج یک مطالعه در کالیفرنیا نشان می دهد بیش از 40 درصد از افرادی که در سطح دنیا به کووید-19 آلوده شده اند، هیچ علامتی را در اوایل بیماری خود تجربه نمی نمایند.

دکتر افشین دلشاد تاکید نمود: افراد بدون علامت هم هنوز ممکن است مستعد ابتلا به عوارض طولانی مدت کووید-19 مانند خستگی شدید مزمن باشند و بعلاوه ممکن است ویروس را ناآگاهانه به دیگران منتقل نمایند.

لازم به ذکر است به علت توسعه سویه اُمیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از 80 کشور دنیا، رعایت مراقبت های بهداشتی کماکان لازم است.

بر اساس آخرین آمار رنگ بندی، 53 شهرستان کشور در شرایط زرد و 395 شهرستان نیز در شرایط آبی قرار دارند و هیچ نقطه ای در کشور، نارنجی یا قرمز نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2004

به "تعداد شهرستان های قرمز و نارنجی خراسان شمالی به صفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد شهرستان های قرمز و نارنجی خراسان شمالی به صفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید