تهیه بانک اسناد و تاریخ شفاهی آموزش های فنی و حرفه ای آغاز شد

به گزارش مجله شرقیا، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای از تهیه بانک اسناد و تاریخ شفاهی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در نظام آموزش عالی کشور خبر داد.

تهیه بانک اسناد و تاریخ شفاهی آموزش های فنی و حرفه ای آغاز شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، حسین سلمانی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: از ابتدای آذرماه سال جاری، تهیه بانک اسناد و تاریخ شفاهی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در نظام آموزش عالی کشور با دعوت از روسا، معاونین، مدیران و کارشناسان اسبق و تأثیر گذار در شکل گیری دانشگاه فنی و حرفه ای، طی گفتگویی فعال، آگاهانه و هدفمند به بازسازی و بازنمایی تاریخ شفاهی دانشگاه کلید خورده است.

سلمانی افزود: بی شک تاریخ دانشگاه فنی و حرفه ای در سیر بالندگی، توسعه، پویایی و موفقیت های خود شاهد مساعی و همت انسان های شریفی است که یکی پس از دیگری، سکان این کشتی عظیم را به دست گرفته و با درایت، بذل ایثار و هدایت شایسته، بار آموزش های عالی مهارتی در کشور را بدین جا رسانده اند.

مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: تاریخ شفاهی یکی از شیوه های پژوهش در تاریخ است که به شرح و شناسایی وقایع، رویداد ها و حوادث تاریخی بر اساس دیدگاه ها، شنیده ها و عملکرد شاهدان، ناظران و فعالان آن ماجرا ها می پردازد.

عضو هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام نمود: مروری بر تجربه دستگاه های اجرایی بر دستیابی به روایات کارمندان و مسئولان هر دستگاه باید جدی تلقی شود و این برنامه از ابتدای آذر ماه سال جاری در دانشگاه فنی و حرفه ای کلید خورده است.

سلمانی با عنوان اینکه در تدوین تاریخ شفاهی دانشگاه بزرگی همچون دانشگاه فنی و حرفه ای که قدمت آن به دهه 40 شمسی می رسد، تأکید کرد: به صورت علمی در ثبت تاریخ شفاهی معمولا اولویت با صاحب نظران بازنشسته و یا در حال بازنشستگی است چراکه این افراد بدون ملاحظه تجربیات خود را در اختیار خواهند گذاشت و این روش تا سرانجام خدمت مسئولان، کارشناسان و کارمندان باید با جمع آوری روایات و تجربیات آنان در طول خدمت در آن دستگاه انجام پذیرد.

وی افزود: جمع آوری این منابع که از آن به عنوان سرمایه اجتماعی پنهان نام برده می شود، باید آشکار شود و لذا این ظرفیت اجتماعی یکی از اصول مدیریت دانش در سازمان ها به شمار می رود که با شفافیت و پاسخگویی مناسب راویان روبرو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 621

به "تهیه بانک اسناد و تاریخ شفاهی آموزش های فنی و حرفه ای آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه بانک اسناد و تاریخ شفاهی آموزش های فنی و حرفه ای آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید