اخبار اقتصادی

ترامپ سازمان جهانی بهداشت را به توقف تامین مالی تهدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد پرداخت سهم مالی کشورش به سازمان جهانی بهداشت را تعلیق می کند. او شیوه اداره سازمان مذکور در مقابله با کرونا ویروس را به باد انتقاد گرفت.

10 خرداد 1399

اولین روز بدون مرگ کرونایی در چین؛ رکورد مرگ در نیویورک

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در دنیا در حالی از 80 هزار نفر فراتر رفته است که نزدیک به 75 درصد قربانیان ساکن کشورهای اروپایی بودند.

10 خرداد 1399

پوتین و امیر قطر تلفنی درمود تحولات منطقه گفت وگو کردند

رئیس جمهور روسیه با امیر قطر در خصوص مقابله با کرونا و همکاری در زمینه نفت به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

9 خرداد 1399

اردیبهشت و خرداد سختی در پیش خواهیم داشت ، افکار عمومی اجازه ندهد شرایط عادی جلوه داده گردد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: واقعیت این است هر چند ما از ایجاد بحران جدی در طول یک ماه و نیم اخیر جلوگیری نموده ایم ولی اگر قرار باشد فرایند عادی سازی به زندگی مردم بازگردد بحران جدی تری در پیش خواهیم داشت.

8 خرداد 1399

خسارت 1200 میلیاردی کرونا به مرغداران

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغ گوشتی گفت: در یک ماه گذشته 325 هزار تن مرغ با چهار هزار تومان ضرر در هر کیلوگرم، در بازار عرضه شده است که این به معنی تحمل 1200 میلیارد ضرر به مرغداران است و تداوم این امر باعث شکسته شدن کمر آن ها می گردد.

8 خرداد 1399

کرونا، آزمونی برای مهارت های بقای سیاسی و رهبری ترامپ

همزمان با شیوع ویروس کرونا در آمریکا و متزلزل شدن مالی که زمانی بسیار پویا بود، دونالد ترامپ با خطرناک ترین بحرانی که یک رهبر آمریکایی می توانست در قرن کنونی با آن روبرو گردد، دست و پنجه نرم می نماید. همزمان با این که این آشوب عمیق تر می گردد، گزینه هایی...

7 خرداد 1399

خبرنگاران نرخ رسمی ارز ثابت ماند

تهران- خبرنگاران- بانک مرکزی امروز (یکشنبه) نرخ 47 ارز را گفت که به علت تعطیلی بازارهای جهانی نرخ رسمی تمام ارزها ثابت ماند.

5 خرداد 1399

اشتغالزایی؛ ثمره حرکت کانادا بسوی انرژی پاک

صنعت ساخت و ساز در کانادا بدلیل پایبندی این کشور به توافق پاریس و گذار بسوی یک اقتصادِ دوستدار محیط زیست، نقش بسزایی در اشتغالزایی ایفا خواهد نمود.

4 خرداد 1399

محققان آلمانی: تنها 6 درصد مبتلایان کرونا در دنیا شناسایی شده اند

طبق تحقیقات دو کارشناس آلمانی، کشورهای جهان تنها حدود 6 درصد از میزان ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی نموده اند و میزان واقعی ابتلا در جهان ده ها میلیون نفر است.

1 خرداد 1399

تمدید کارت های بازرگانی تا خاتمه اردیبهشت به صورت اتوماتیک

خبرنگاران: وزارت صنعت، معدن و تجارت با درخواست اتاق ایران مبنی بر تمدید اتوماتیک کارت های بازرگانی تا 31 اردیبهشت 99 در شرایط شیوع کرونا، موافقت کرد.

30 اردیبهشت 1399

فلاحت پیشه: کرونا دستکاری بیوتروریستی شده است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کرونا دستکاری بیوتروریستی شده است گفت که وزارت بهداشت و وزارت خارجه باید ب1ه صورت مشترک دیپلماسی در حوزه بهداشت و سلامت عمومی را فعال نمایند.

27 اردیبهشت 1399

شروع عملیات احداث ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی بروجن

خبرنگاران: فرماندار شهرستان بروجن از شروع عملیات احداث ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی با مشارکت حیدر علی زمانی از خیران سلامت این شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اطلاع داد.

22 اردیبهشت 1399

انتقاد شدید وزارت خارجه آمریکا از آزادی مهندس ایرانی در فرانسه

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه از فرانسه به دلیل آزادی مهندس جلال روح الله نژاد که در این کشور در حبس به سر می برد، به شدت انتقاد کرد.

21 اردیبهشت 1399

173 خودرو از کمربندی های رفسنجان برگشت داده شد

فرماندار رفسنجان با اشاره به اجرای طرح پایش ماشین های با پلاک غیر استان کرمان، به رفسنجان گفت: در مدت 2 روز برگزاری ایست و بازرسی پایش سلامت خودروهای عبوری از شهر رفسنجان و چک کردن پلاک خودروها، تعداد 173 خودرو از جهت کمربندی های شهر رفسنجان برگشت داده...

21 اردیبهشت 1399

باران و برف در جاده های 14 استان

به گزارش تجارت نیوز، بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل ونقل جاده های هم اکنون در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) تردد روان بوده و محورهای چالوس و هراز دارای بارش پراکنده برف و باران، محور فیروزکوه...

20 اردیبهشت 1399

مسکو: با عربستان در حال جنگ بر سر قیمت نفت نیستیم

سخنگوی کاخ کرملین خاطرنشان کرد روابط عربستان و روسیه شاهد جنگ قیمت نیست و قیمت نفت هم اکنون با شرایط نامطلوب جهانی روبرو است.

20 اردیبهشت 1399

ویژگی سال 1398 ، ناتوانی ایران در آینده نگری؛ از سقوط هواپیما تا انتخابات و کرونا

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی در یادداشتی نوشت: ویژگی سال 1398 این بود که نشان داد جامعه ایران اگر چه در بعضی از زمینه ها قدرتمند است، ولی به عللی ناتوان از آینده نگری است. نه آینده 2 ساله و 5 ساله و 10 ساله که آینده یک ماهه را نیز قادر به برآورد و اندیشیدن درباره...

19 اردیبهشت 1399

معرفی پویش ملی پیشگیری از کرونا با موضوع مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و کانون های کارآفرینی کشور

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهروه وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از معرفی پویش ملی پیشگیری از کرونا با موضوع مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و کانون های کارآفرینی کشور خبر داد

17 اردیبهشت 1399

نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی و آنر با این ترفند ممکن شد!

شاید بتوان بدون سرویس های گوگل هم به راحتی و بدون روبرو شدن با مسئله ای خاص از گوشی استفاده کرد، اما به نظر می رسد دیگر مجبور نیستید در همچین شرایطی به سر ببرید! ظاهرا روشی وجود دارد که بتوان تحریم های هواوی را با آن دور زد و فروشگاه گوگل پلی را روی گوشی...

16 اردیبهشت 1399

آمریکا اگر واقعا انسان دوست است امکان تبادل دارو و تجهیزات را فراهم کند

نماینده مردم تبریز در مجلس تاکید نمود: کنار رفتن تحریم حوزه درمانی و بهداشتی در شرایط کنونی که سلامت مردم در خطر است، کاری انسانی است.

16 اردیبهشت 1399
تعداد: (228)