توفند سهمگینفاکسای به پایتخت ژاپن رسید

توفند دریایی فاکسای پس از عبور از سواحل شرقی ژاپن به پایتخت ژاپن رسید و علاوه بر ایجاد خسارت های فراوان، موجب کشته شدن یک زن مسن شد.

توفند سهمگینفاکسای به پایتخت ژاپن رسید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از سهمگین ترین توفندهای چندسال اخیر در ژاپن با ورود به شرق توکیو یک کشته و خساراتی شدید برجای گذاشت.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این توفند که با عبور از سواحل شرقی ژاپن به توکیو رسیده است، موجب بارش شدید باران، طغیان رودها و لغو بیش از 130 پرواز و تعطیلی ایستگاه های قطار شد.

سرعت این توفند پیش از ورود به توکیو، در شهر چیبا، 207 کیلومتر بر ساعت ثبت شد که در طول تاریخ این شهر ساحلی بی سابقه بود.

رویترز به نقل از شبکه ان اچ کی نوشت، باد شدید در خیابان های توکیو منجر به کوبیده شدن یک زن مسن به ساختمان های مجاور و مرگ او شد. با این حال زن دیگری که خانه اش با سقوط یک تیرک آهنی بلند مربوط به حاشیه زمین گلف تخریب شده بود، از مرگ نجات پیدا کرد.

همچنین شماری رانش جزئی زمین در این منطقه اتفاق افتاده و یک پل نیز به طور کامل از طریق جریان شدید رودخانه تخریب شد.

این توفند موجب قطعی برق 930 هزار خانه ازجمله تمامی شهر کاموگاوا شد. یکی از مقامات این شهر گفت: هیچ گاه وضعیتی این چنینی را ندیده بودم که برق کل شهر قطع گردد.

مقامات ژاپن هشدار داده اند بارش شدید باران در نقاط مختلف این کشور از جمله شهر فوکوشیما ادامه پیدا کند. این شهر چند سال پیش شاهد بدترین فاجعه اتمی بعد از حادثه چرنوبیل بود.

باد شدید در توکیو باعث خم شدن یا کنده شدن بسیاری از تابلو های فلزی هدایت و رانندگی، واژگونی تعدادی کامیون در خیابان ها و تخریب سقف و شیشه های ساختمان ها شد. همچنین تعداد زیادی درخت از ریشه درآمده و تعدادی از آن ها بر روی واگن های قطارهای شهری افتادند.

به گفته ان اچ کی، خطر وقوع رانش زمین موجب تخلیه حدود 2000 نفر از منازلشان شده است.

سقوط تابلوهای شهری در خیابان های توکیو در اثر باد شدید

سقوط تیرهای آهنی حاشیه یک زمین گلف بر روی سقف منازل

مقامات ژاپنی روز یکشنبه هشدار داده بودند درپی نزدیک شدن یک توفند دریایی با سرعت 216 کیلومتر در ساعت به شرق این کشور، احتمال وقوع سیل، طغیان رودخانه ها، رانش زمین و تشکیل امواج بلند در سواحل وجود دارد.

همچنین طوفان روز شنبه در کره شمالی علاوه بر این که شماری کشته و زخمی برجای گذاشت، به 42 هزار هکتار زمین کشاورزی آسیب وارد کرد و برق 160 هزار خانواده را قطع کرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مهر 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 393

به "توفند سهمگینفاکسای به پایتخت ژاپن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توفند سهمگینفاکسای به پایتخت ژاپن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید