حذف بروکراسی اداری، مشوق سرمایه گذاری در بنادر کوچک، الگوبرداری از بنادر پیشرفته جهان برای توسعه زیرساخت ها

به گزارش مجله شرقیا، شریفات گفت: حذف بروکراسی اداری و یکپارچه سازی سیستم مدیریت، بزرگترین مشوق برای حضور سرمایه گذار و و جذب سرمایه در بنادر کوچک است.

حذف بروکراسی اداری، مشوق سرمایه گذاری در بنادر کوچک، الگوبرداری از بنادر پیشرفته جهان برای توسعه زیرساخت ها

به گزارش به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد شریفات عضو اتاق بازرگانی ایران درباره مشوق های سرمایه گذاری در بنادر کوچک گفت: اختصاص فضای مناسب انبارداری به صاحبان کالا و کاهش هزینه های جانبی سربار، از موارد مهم و حیاتی برای تشویق حضور صادرنماینده و واردنماینده در بنادر قلمداد می گردد.

به گفته این عضو اتاق بازرگانی ایران، حذف بروکراسی اداری؛ یکپارچه سازی سیستم مدیریت به منظور جلوگیری از معطلی سرمایه گذار و هماهنگی اداره گمرک و مدیریت بندر جهت هدایت و ارائه اطلاعات صحیح به سرمایه گذار جهت تضمین سرمایه گذاری سودده و ایجاد محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در بندر، از دیگر مواردی هستند که می توان از آن ها به عنوان مشوق در بنادر کوچک نام برد.

وی تاکید نمود: در حال حاضر بسیاری از بنادر بزرگ کشور به عنوان بنادر امن برای سرمایه گذاری شناخته می شوند که این اتفاق برای بنادر کوچک نیز باید رخ دهد.

شریفات با بیان اینکه نوع سرمایه گذاری بستگی به منطقه و پتانسیل محل قرارگیری بندر دارد، اضافه نمود: عوامل مختلفی نظیر امتیاز های ارائه شده به سرمایه گذار و طرح توجیهی بنادر برای سرمایه گذاری می تواند در نوع مناسب سرمایه گذاری دخیل باشد.

سازمان بنادر 400 میلیاد تومان به صادرنمایندگان کالا تخفیف می دهد/ کمبود آب جدی است؛ مردم را ترغیب کنید به نزدیکی سواحل مهاجرت نمایند

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در حال حاضر توسعه ریلی برای بنادر کوچک در اولویت توسعه بندری قرار ندارد، اضافه نمود: یکی از مسائل مهم در این حوزه تامین تجهیزات مناسب بندری با توجه به کارکرد آن بندر است. برای مثال بسیاری از بنادر کوچک کارکرد صیادی دارند، در صورتی که تجهیزات و امکانات لازم نظیر سردخانه های مجهز برای آبزیان در این بنادر وجود ندارد.

به گفته شریفات، توسعه زیرساخت ها در بنادر از جمله زیرساخت های ریلی، در اختیار بخش دولتی است، در این زمینه دولت می تواند از بنادر پیشرفته جهان و نقشه راه این بنادر الگو برداری کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 371

به "حذف بروکراسی اداری، مشوق سرمایه گذاری در بنادر کوچک، الگوبرداری از بنادر پیشرفته جهان برای توسعه زیرساخت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف بروکراسی اداری، مشوق سرمایه گذاری در بنادر کوچک، الگوبرداری از بنادر پیشرفته جهان برای توسعه زیرساخت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید