خبرنگاران حمایت 40 میلیون دلاری دولت کانادا از یک پروژه نانو

به گزارش مجله شرقیا، تهران- خبرنگاران- دولت کانادا از یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو حمایت اقتصادی 40 میلیون دلاری نموده است، این حمایت بخشی از فعالیت صندوق نوآوری راهبردی کانادا است که به پشتیبانی از تحقیقات نوآورانه مربوط می گردد.

خبرنگاران حمایت 40 میلیون دلاری دولت کانادا از یک پروژه نانو

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دولت فدرال در کانادا 40 میلیون دلار سرمایه گذاری در شرکت سی بی ان نانوتکنولوژیز (CBN Nano Technologies) نموده است، این شرکت در بخش فراوری با دقت اتمی فعالیت دارد.

این حمایت مالی از برنامه ای موسوم به صندوق نوآوری راهبردی نشات گرفته، صندوقی که 1.26 میلیارد دلار برای تحقیقات ونوآوری و همچنین تجاری سازی در بخش های با رشد بالا نظیر علوم زنده در نظر گرفته است.

به گفته ران آرندز مدیرعامل این شرکت، سی بی ان نانوتکنولوژیز در طول تاریخ 120 ساله خود، بیشترین سرمایه گذاری تحقیق وتوسعه را در این پروژه فناوری نانو انجام داده است.

این شرکت خواهر شرکت کانادایی فراورینماینده اسکناس است که روی توسعه اسکناس های پلیمری، سامانه اطلاعات وسائل نقلیه موتوری وگذرنامه ها کار می نماید. سی بی ان نانوتکنولوژیز در حال اجرا یک پروژه 220 میلیون دلاری در حوزه فناوری نانو است که به موجب آن قرار است از فناوری نانو برای فراوری اسکناس با دقت اتمی استفاده کند. به ادعای این شرکت، این سطح از دقت اتمی برای فراوری اسکناس در دنیا بی سابقه است.

سی بی ان نانوتکنولوژیز در این پروژه به دنبال این است که اطمینان پیدا کند هر اتم در مواد در جای مناسب قرار گرفته اند تا ویژگی های امنیتی ضدتقلب در اسکناس ها پدید آیند.

ران آرندر اضافه نمود: ما از دولت کانادا متشکریم که ارزش تحقیقات نوآورانه ما را به مردم کانادا و دیگر کشورها نشان داد، این پروژه پتانسیل بالایی دارد و باعث شد که کانادا را در موقعیتی برجسته قرار دهد و این امر به نسل جدیدی از فراوری مالی ختم خواهد شد.

دولت کانادا گفت که این پروژه کاربردهای بالقوه ای در درمان های پیشرفته، کاهش آلودگی، ایجاد قابلیت محاسبات با کارایی بالا و فراوری انرژی خورشیدی دارد.

پیش بینی می گردد که این سرمایه گذاری، 469 شغل جدید ایجاد کند که 364 نفر این افراد بسیار ماهر خواهند بود. محققان یا دانشجویان کانادایی نیز به وسیله این پروژه موقعیت های کاری مناسبی پیدا می نمایند، در این پروژه موسسه ها و مراکز تحقیقاتی مختلف در کشور کانادا با هم همکاری خواهند کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 857

به "خبرنگاران حمایت 40 میلیون دلاری دولت کانادا از یک پروژه نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمایت 40 میلیون دلاری دولت کانادا از یک پروژه نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید