خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران، حسین امینی خواه، رئیس هیئت مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت کشور در رابطه با سهام عدالت و جاماندگان آن گفت: از جمله موارد در بحث سهام عدالت، طرح جاماندگان سهام عدالت است که به وسیله کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی تهیه شده است. در دولت قبل با این طرح مخالفت شد و اعلام کردند که منابع لازم جهت ثبت نام از جاماندگان سهام عدالت را ندارند. در دولت نو آقای رئیسی از این موضوع استقبال شده و سازمان مدیریت و برنامه بودجه کشور در حال آنالیز موضوع و اعلام معین تکلیف نهایی آن طی یکی دو هفته آینده خواهد بود.

خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت

وی اضافه نمود: موضوعی که در بحث طرح جاماندگان هم باید مدنظر قرار داده گردد دو میلیون نفری هستند که کارت سهام عدالت در دست دارند و قبلاً به عنوان مشمول دریافت سهام عدالت شناسایی شده ولی به علت مسائل نرم افزاری در سرور مرکزی دبیرخانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، اطلاعات آنها حذف شده است. لذا این عزیزان باید در بحث ثبت نام از جاماندگان اولویت داشته باشند.

او گفت: از دیگر مواردی که مردم تقاضا دارند این است که افرادی که روش مستقیم را برای آزادسازی سهام عدالت خود انتخاب کرده اند و اکنون متوجه شدند که دانش فنی کافی جهت پروتفوی گردانی سهام عدالت خود را ندارند، به آن ها فرصت داده گردد تا به روش غیرمستقیم باز کردند و منافع بیشتری را از سهام عدالت خود بهره مند شوند. بعلاوه در روش غیرمستقیم با توجه به اینکه مردم در شرکت های تعاونی شهرستانی عضو هستند باید ترتیبی داده گردد که تشکلات مردمی ارکان سهام عدالت به نمایندگی از آنها بتوانند با تجمیع آرا در مجامع شرکت های سرمایه پذیر شرکت نمایند و بدین شکل اعمال مدیریت منسجم و قوی تری در شرکتهای سرمایه پذیر داشته باشند.

سهام عدالت فوت شدگان

امینی خواه در آخر گفت: از دیگر موضوعات این است که بعد از گذشت بیش از یک سال و نیم از زمان آزادسازی سهام عدالت متعلق به فوت شدگان، هنوز این سهام به وراث آنها انتقال داده نشده است. این در حالی است که در فاصله سال های 1395 تا اردیبهشت 1399 سهام عدالت فوت شدگان به وسیله نرم افزاری که از سرمایه سهامداران عدالت تهیه شده بود، به وراث آن ها منتقل داده می شد.

منبع: خبرنگاران

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1871

به "خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید