آغاز برنامه جامع مطالعات گردشگری دریایی و روستایی استان خوزستان

به گزارش مجله شرقیا، ایسنا/ براساس خبرهای منتشر گشته، آغاز برنامه جامع مطالعات گردشگری دریایی و روستایی استان خوزستان صورت پذیرفت.

آغاز برنامه جامع مطالعات گردشگری دریایی و روستایی استان خوزستان

محمدحسین ارسطوزاده، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان اظهار کرد: یکی از موضوعات و مسائل عمده در حوزه گردشگری نبود مطالعات و برنامه های بالادستی بود که در کوشش هستیم با برنامه ریزی مسائل این حوزه را حل کنیم.

او افزود: در این زمینه برنامه جامع مطالعات گردشگری دریایی و روستایی در استان شروع شده تا بتوانیم گردشگری را در این 2 بخش در خوزستان فعال کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان بیان نمود: در زمینه گردشگری دریایی، پنج شهرستان ساحلی و در حوزه گردشگری روستایی تا به حال براساس معیارها، 230 روستا شناسایی و مطالعات آنها صورت گرفته است.

ارسطوزاده با اشاره به آنالیز 2 طرح گردشگری برای دریافت مجوزات لازم و تخصیص زمین در استان افزود: در این بین، شهرک گردشگری ساحلی سریم ماهشهر با سرمایه گذاری 3200 میلیارد تومان در صورت اجرا می تواند برای سه هزار نفر اشتغال ایجاد کند؛ این طرح در زمینی به مساحت 500 هکتار در ساحل خلیج فارس و در قالب دو فاز اجرایی می گردد.

وی با بیان اینکه اولین برف پاییزی کشور در استان خوزستان می بارد، گفت: در این راستا یک سرمایه گذار بخش خصوصی در پی احداث تله کابین در سرقوچ باغملک و شهرک گردشگری در این بخش است که با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومانی برای دو هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد می نماید.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان اعلام کرد: این طرح شامل سه ایستگاه و در زمینی به مساحت 83 هکتار اجرایی می گردد و طول آن هشت کیلومتر است که می تواند به عنوان بزرگترین تله کابین خاورمیانه فعالیت کند.

ارسطوزاده یادآور شد: حفظ محیط زیست در حوزه اجرای طرح های گردشگری طبیعی شرط اول و در اولویت کار ماست.

منبع: همگردی
انتشار: 9 آبان 1402 بروزرسانی: 9 آبان 1402 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2305

به "آغاز برنامه جامع مطالعات گردشگری دریایی و روستایی استان خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز برنامه جامع مطالعات گردشگری دریایی و روستایی استان خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید