طراحی نمای رومی ساختمان

به گزارش مجله شرقیا، طراحی نمای رومی ساختمان اجرای نمای رومی | نمای رومی ویلا طراحی نمای ویلا توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی خبرنگاران

طراحی نمای رومی ساختمان

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

09125754921 | 021-44274146 | 44890732

با ما تماس بگیرید.

کلیتی در خصوص معماری رومی

معماری این دوره بیشتر در خصوص معابد و پرستشگاه ها چندان مورد توجه نبود ، بلکه در این دوره بیشتر در ساختن ساختمان ها و ابنیه بزرگ و عمومی خلاصه می شد . نقش و عناصر تشکیل دهنده آنها تاثیر از معماری یونانی و آتروسکی است . در معماری آتروسکی ستون ها از حالت گردی بیرون آمده و به صورت مربع شکل می باشد . یکی از موفقیت های زیاد در معماری روم دستیابی به ملات جدید بتن بوده است به همین دلیل به نمای رومی این امکان را میداد تا بتواند دهانه های بزرگ و فضاهای وسیع را بدون استفاده از ستون و تیر بپوشاند و برای اولین بار مسئله فضاهای داخلی از طرف رومی ها بیشتر مورد نظر بوده است لذا معماری رومی معماری فضا سازی است . طراحی نمای ساختمان رومی استفاده از ستون ها و تزینات بیشتر عملکرد زیبایی را داشتند تا برعکس معماری یونانی عملکرد هم زیبایی و سازه ایی را داشته باشد به همین دلیل در نمای رومی به جایی استفاده از ستون کامل در معماری آن می توان نیم ستون هایی را دید که فقط قاب یک ستون را دارد که نیمی از آن در دل دیوار قرار گرفته است که این قالب زنی ها بر فضاهای گسترده هرگز در دنیای کلاسیک دیده نشده است .

در روم خانه ای وجود داشت که افراد متشخص در آن ها زندگی می کردند که با ساختن بناهای بزرگ نماینگر روحیه رومی بوده است که در تمام قلمرو امپراطوری دارای چنین مشخصه ای بودند . یکی دیگر اتفاقات نوینی که در معماری رومی به وجود آمد وجود تاق ها گنبد و قوس در زاویه قایم کتیبه ها و اسپر که حالت ترکیب سنتوری با تاق آنها به روش جدیدی با تکیه بر ستون به وجود آمده است . در معماری یونان قسمت اسپر یک تیر افقی می باشد و هیچ تاق در این شیوه استفاده نمی گردد که در معماری رومی شاهد فرایند تغییر از معماری تیر عمودی و افقی متعلق به یونان و روم باستان به معماری تاق و ستونی سده های میانه هستیم که با مشاهده ویژگی شیوه تاق زنی رومی و عدم تمایل معمار رومی به دست کشیدن از تقسیم بندی سه بخشی نما حتی وقتی اسپر به یک تکه سنگی تبدیل شده بود به ستون بندی طرفین ایوان ستون دار می باشد هم چنین استفاده از گنبد ها به شکل نیم کره بر روی بدنه استوانه ای در برخی از بناهای رومی شکل میگرفته است . بیشترین متریال استفاده شده در بناهای رومی متریال سنگ مرمر بوده است .

از رزومه بازسازی نما | طراحی نما و بازسازی ساختمان شرکت دکوراسیون داخلی خبرنگاران دیدن فرمایید

منبع: هیرادانا
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1201

به "طراحی نمای رومی ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی نمای رومی ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید