فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست

به گزارش مجله شرقیا، همزمان با پیوستن اعضای پارلمانی فراکسیون سائرون به صف معترضان، رهبر جریان صدر عراق از مسئولان عراقی که آن ها را فاسد خواند، خواست تا پیش از برکناری استعفا نمایند.

فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه خود درخصوص تظاهرات عراق آورده است: ای مفسدان، اگر می خواهید مردم نکشند و آتش نزنند آن ها را رها کنید.

وی از کسانی که آن ها را فاسد خواند خواست تا پیش از آنکه برکنار شوند، استعفای خود را تقدیم نمایند.

رهبر جریان صدر عراق اضافه نمود، اگر به نظر بعضی، تظاهرات، تحصن و اعتصاب راه چاره نیست، آیا چنگ زدن به قدرت راه چاره است در حالی که توانایی انتها دادن به درد و رنج مردم و نجات آنها از مفسدان و فراهم نمودن زندگی کریمانه برای آنها را ندارد؟!

مقتدی صدر خواستار اقدام و تحرک برای ممانعت از کشانده شدن عراق به جنگ داخلی و فتنه شد و گفت در این صورت همه چیز تمام می گردد و هر انسان فاسد و بیگانه ای بر کشور و مردم حکم فرمایی می نماید.

وی گفت، اگر دولت نتواند فساد مسئولان پیشین را اصلاح کند پس هیچ خیری در آن ها و پیشینیان آنها نیست.این مردم جماعتی هستند که خواستار زندگی کریمانه و سرزمینی بدون فساد و مفسدان هستند.آنها گروهی هستند که پیروز شدند با اعمال فشار بر مفسدان آنها را مجبور به عقب نشینی و کوشش برای انجام اصلاحات نمایند. (ای نخست وزیر) آیا آنها را برای تکمیل طرح اصلاحات که مدعی آن هستید ، انتخاب نمی کنید؟!

به همین دلیل اعضای فراکسیون سائرون در مجلس عراق اعتصاب نموده و اعلام کردند تا برآورده شدن خواسته های تظاهرنمایندگان این اعتصاب ادامه دارد.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 531

به "فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراکسیون پارلمانی مقتدی صدر به صف معترضان پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید