اخبار سیاسی

بولسونارو امیدوار به نقش بریکس در حل بحران سیاسی در ونزوئلا

رئیس جمهوری برزیل امروز آدینه ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو بریکس به حل بحران سیاسی موجود در ونزوئلا یاری نمایند.

19 مرداد 1398

پیغام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نکوداشت دکتر علی شریعتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت چهل و دومین سالروز درگذشت علی شریعتی پیامی صادر کرد.

17 مرداد 1398

هابرماس: کشورهای اروپایی خودخواهی های ملی را کنار بگذارند

یورگن هابرماس، فیلسوف بنام آلمانی که به تازگی نودمین سالگرد تولدش را جشن گرفته، در نطقی در دانشگاه فرانکفورت کشوهای اروپایی را فراخواند که خودخواهی های ملی شان را پشت سر گذارند و سازنده تر فکر کنند.

16 مرداد 1398

منظور ترامپ از اشتباه بزرگ ایران تهدید به حمله نظامی نبود

به گزارش خبرنگاران، پایگاه خبری وکس نیوز بیان کرد دونالد ترامپ در پیامی که پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی در توئیتر منتشر کرد قصد داشته مطلب دیگری را بیان کند.

16 مرداد 1398

دیپلمات روس: مسئولیت شکست برجام فقط به عهده آمریکا خواهد بود

نماینده دائم روسیه در وین با یادآوری اینکه آمریکا به اقدامات تحریک آمیز خود علیه ایران ادامه می دهد، از طرف های باقی مانده در برجام خواست تا تمام کوشش خود را برای برقراری توازن بین تعهدات هسته ای و مالی توافقنامه هسته ای به کار گیرند.

11 مرداد 1398

شما نظر بدهید، ایران از میانجی گران چه انتظاراتی باید داشته باشد؟

در روزهای آینده مقام های اروپایی و آسیایی مختلفی برای مذاکره با ایران به تهران سفر می نمایند. به نظر شما ایران چه انتظاراتی از این مقامات که حدس میانجیگری برای آنها جهت کاهش تنش میان ایران و آمریکا مطرح است باید داشته باشند؟

9 مرداد 1398

مسکو: روسیه به اینستکس می پیوندد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر چیزوف نماینده روسیه در اتحادیه اروپا از مذاکره این کشور با این اتحادیه در مورد پیوستن به مکانیسم کانال ویژه تجاری اروپا- ایران اطلاع داد.

8 مرداد 1398

شورای شهر کرمان در دوره گذار

با استعفای دو عضو دیگر شورای شهر کرمان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی، برآورد ها درباره پذیرش قبولی و یا عدم قبولی دو عضو علی البدل شورا به اوج خود رسیده که می تواند دوران جدیدی را در شورای شهر پنجم کرمان ایجاد کند.

7 مرداد 1398

سفر برجامی هیأتی از وزارت خارجه آلمان به ایران

مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان و نماینده این کشور در کمیسیون مشترک برجام فردا دوم خردادماه برای دیدار با تعدادی از مقامات کشورمان به تهران سفر می نماید.

3 مرداد 1398

اهداف سفر ظریف به ژاپن و دیدارش با مقامات این کشور

وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به توکیو در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف سفر خود به ژاپن پرداخت.

31 تیر 1398

ظریف به ترکمنستان می رود

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی - اقتصادی و در چارچوب رایزنی ها و مشورت های دو کشور، راهی عشق آباد پایتخت جمهوری ترکمنستان خواهد شد.

29 تیر 1398

لاوروف: هیچ کشوری حق حمله به کشور دیگری ندارد

مسکو - خبرنگاران - وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در فنلاند گفت که به مایک پمپئو یادآوری کرده است که هیچ کشوری خارج از چارچوب شورای امنیت حق اقدام نظامی علیه کشور دیگری ندارد.

27 تیر 1398

ائتلاف مخالفان سودانی: شورای نظامی برای انتقال قدرت جدی نیست

تهران - خبرنگاران - ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر سودان روز سه شنبه شورای نظامی انتقالی این کشور را متهم کرد در انتقال قدرت به غیرنظامیان جدی نیست.

24 تیر 1398

تمهیدات شهرداری برای برگزاری نمایشگاه کتاب بدون خودرو

خبرنگاران آنلاین:معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تمهیدات حمل و نقلی مربوط به برگزاری نمایشگاه کتاب را تشریح کرد.

19 تیر 1398

انفعال اروپا در برجام و باج خواهی ترامپ از اروپایی ها در آمریکای لاتین

تهران- خبرنگاران-پازل انفعال اتحادیه اروپا مقابل اقدامات یکجانبه واشنگتن که پس از خروج غیرقانونی و یکجانبه ترامپ از برجام شروع شد، با تهدید واشنگتن برای توقف تعلیق بخشی از قانون تحریم های کوبا که امکان شکایت علیه شرکت های اروپایی در آمریکا را می دهد،کامل...

17 تیر 1398

صدراعظم اتریش پیشنهادهای مکرون در طرح رنسانس اروپایی را آرمانی خواند

تهران - خبرنگاران - روزنامه فرانسوی لو فیگارو نوشت: صدراعظم اتریش پیشنهادهای ارائه شده از سوی امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در طرح رنسانس اروپایی بویژه ایده حداقل دستمزد اروپا را آرمانی خواند.

5 تیر 1398

ضرورت همکاری کشورهای اسلامی در تحقیقات پزشکی

تهران- خبرنگاران- دانشمندان و متخصصان حاضر در پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشورهای اسلامی معتقدند غلبه بر چالش ها در زمینه بیماری های واگیر و غیرواگیر نیازمند همکاری میان کشورها با سازمان های بین المللی و اتخاذ سیاست های حکومتی موثر...

30 خرداد 1398

انتقاد پادشاه مغرب از اعراب

به گزارش خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، محمد ششم پادشاه مغرب در سخنانی گفت: چالش های خطرناکی که دنیا عرب با آن روبرو است، نتیجه سیاست ها و رفتار بعضی از کشورهای آن در قبال کشورهای عربی دیگر است.

29 خرداد 1398

سخنگوی وزارت خارجه: تبعه فرانسوی که غیرمجاز به ایران وارد شده بود آزاد شد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: یک تبعه فرانسه که به دلیل ورود غیر مجاز به ایران بازداشت شده بود پس از طی مراحل قانونی و برطرف سایر اتهامات در روزهای اخیر آزاد شد.

29 خرداد 1398

اوضاع و احوال بازی های رایانه ای در ایران؛ ضعف ها و قوت ها

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با تاکید بر تغییر زیست بوم بازی به سمت بازی های موبایلی و این که جهان، روش ماندگاری گیمرها در بازی را فهمیده، معتقد است که بازی سازی ما در زمینه ساخت بازی های با پرداخت درون برنامه ای، هنوز ضعف دارد و از جهان عقب است.

22 خرداد 1398
تعداد: (48)