اخبار سیاسی

یک تصمیم خطرناک برای بانک ها ، افزایش مجدد نرخ سود چقدر محتمل است؟

به گزارش خبرنگاران، اواخر تیر ماه امسال شورای پول و اعتبار نرخ جدیدی برای سود سپرده های بانکی مشخص کرد. نرخی که هنوز هم با حرف و حدیث بسیاری همراه است.

5 مهر 1399

شبکه های اجتماعی در ترکیه زیر ذره بین دولت می فرایند

مجلس ترکیه روز چهارشنبه 29 جولای، (هشتم مرداد) با پشتیبانی حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور که اکثریت اعضای مجلس را به خود اختصاص داده، قانونی جنجالی را به تصویب رساند که نگرانی بعضی از فعالان حقوق سایبری و... را به...

5 مهر 1399

روایت احمدی بیغش از دلیل تحریم های جدید آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است هرگاه جمهوری اسلامی اقدام جدیدی در حوزه دفاعی صورت داده و موجبات عصبانیت آمریکا را فراهم می نماید، آن ها تحریمی علیه ایران وضع می نمایند.

1 مهر 1399

خبرنگاران سید عمارحکیم رئیس ائتلاف عراقیون شد

بغداد - خبرنگاران - سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق روز دوشنبه به عنوان رئیس ائتلاف تازه تاسیس عراقیون انتخاب شد.

31 شهریور 1399

دوستان چین و شرکای راهبردی

ایرنا نوشت: آسیا تایمز از رسانه های منطقه شرق آسیا در واکنش به برنامه همکاری های ایران و چین گزارش کرد که کشورهایی نظیر ایران و روسیه جزو کشورهای دوست چین محسوب می شوند و در چارچوب این برنامه نیز همکاری میان آنها افزایش خواهد یافت.

30 شهریور 1399

هشدار درباره شرایط خطرناک پسماندهای عفونی چهار هزار کلینیک تهران ، شهرداری فراتر از مسئولیت قانونی در حال خدمات دهی است

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نسبت به عملکرد بعضی مراکز کلینیکی پایتخت در زمینه بی خطرسازی پسماندهای عفونی هشدار داد و گفت: نظارت عالی بر این موضوع بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است.

30 شهریور 1399

تصمیم اولیه اصلاح شد، تسهیلات پرداختی به مستاجران در قالب عقد مرابحه ارائه می شود

عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجرانی نیازمندی که از سوی وزیر راه و شهرسازی معرفی می شوند، به صورت عقد مرابحه خرید کالا خواهد بود.

29 شهریور 1399

افزایش 300 درصدی مبتلایان به کرونا در مشهد

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف یک ماه اخیر تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد 300 درصد رشد داشته است لذا از همه هموطنان تقاضا داریم برای حفظ سلامت خود و دیگران به این شهر سفر نکنند.

26 شهریور 1399

ضمانت وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد

خبرنگاران : در حالی که وزیر راه و بانک مرکزی از عدم احتیاج به ضامن برای وام های ودیعه 15 و 30 میلیونی و 1 ضامن برای وام 50 میلیونی خبر داده اند، معاون وزیر راه می گوید وام 50 میلیونی 2 ضامن می خواهد.

24 شهریور 1399

غریب آبادی: مخالفت آمریکا نشان دهنده درستی برنامه راهبردی ایران و چین است

نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین توضیح داد که مخالفت آمریکا و متحدانش با سند راهبردی ایران و چین نشان دهنده صحت این تصمیم خردمندانه برای استفاده حداکثری از فرصت های بین المللی در مقابل فشار حداکثری است.

21 شهریور 1399

جنجال ها در کاخ سفید بر سر ایران به روایت بولتون

فارس نوشت:مشاور امنیت ملی سابق ترامپ در بخشی از کتاب خاطرات خود از دوران حضور در کاخ سفید، به بحث و جدل ها درباره معافیت تحریمی ایران پرداخته و موضع ترامپ و مقامات نزدیکش را بیان نموده است.

19 شهریور 1399

وانگ یی: روابط چین و آمریکا با جدی ترین چالش روبرو است

وانگ یی، دیپلمات ارشد چین امروز (پنج شنبه) گفت، روابط پکن و واشنگتن با جدی ترین چالش از زمان برقراری مناسبات دیپلماتیک در 1979 روبرو است و دو کشور به پیغام مثبت بیشتری احتیاج دارند.

16 شهریور 1399

اعلام منبع تامین انرژی برای آب شیرین کن های 17 استان توسط وزیر نیرو

خبرنگاران: رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: کار مطالعاتی تامین آب 17 استان کشور، در پهنه ای وسیع با استفاده از نصب آب شیرین کن و بهره از منابع آب شور دریا، در حال اجرا است.

14 شهریور 1399

خبرنگاران معاون درمان وزارت بهداشت: تجهیزات درمانی خوزستان را تامین می کنیم

اهواز - خبرنگاران - معاون درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان خوزستان امروز از یک سو با عقب ماندگی روبرو است و از سوی دیگر در اوج ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفته است به همین دلیل به هر میزان که تجهیزات درمانی احتیاج داشته باشد آن را تامین...

11 شهریور 1399

معاون وزیر کشور: دوران ساحل اختصاصی به سرآمده است، دستور رحمانی فضلی برای آزادسازی سواحل خزر

معاون وزیر کشور گفت: به دستور وزیر کشور شناسایی تصرفات غیرقانونی اراضی دریای خزر انجام شد و 180 کیلومتر از 890 کیلومتر نوار ساحلی خزر معادل 20 درصد نوار ساحلی خزر در تصرف غیرقانونی بعضی دستگاه ها است.

6 شهریور 1399

خبرنگاران صنایع مادر درخوزستان برای واحدهای کوچک مشکل ایجاد می کنند

اهواز - خبرنگاران - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: صنایع مادر در خوزستان باعث ایجاد مشکلاتی برای صنایع کوچک شده اند.

6 شهریور 1399

نتایج رایزنی دولت مستعفی و مقامات سعودی در ریاض

یک منبع یمنی نتایج ملاقات رئیس جمهور دولت مستعفی یمن با مقامات عربستان سعودی درباره توافق ریاض را تشریح کرد و مدعی شد، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی به رئیس جمهور دولت مستعفی ضمانت اجرایی داده است.

5 شهریور 1399

رئیس جمهوری کره جنوبی استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را پذیرفت

رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (آدینه) استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را در حالی پذیرف که تنش ها بین دو کره بر سر فعالیت های فراری های کره شمالی در کره جنوبی و دیپلماسی متوقف شده، شدت یافته است.

3 شهریور 1399

آلمان سفیر چین را درباره اوضاع هنگ کنگ فراخواند

وزارت خارجه آلمان روز آدینه سفیر چین در این کشور را برای گفت وگو درباره اوضاع هنگ کنگ فراخواند.

27 مرداد 1399

تفاهم لندن-بروکسل بر فشرده تر شدن مذاکرات به جای تمدید دوره انتقالی

مقامات لندن و بروکسل در نشستی ویدئویی با عدم تمدید دوره انتقالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و فشرده سازی مذاکرات موافقت کردند.

24 مرداد 1399
تعداد: (269)