لیدا کاوه مدعی شد: می خواستند قلبم را بدزدند

به گزارش مجله شرقیا، عکاس و دوچرخه سوار زن که به طرز مرموزی در غرب پایتخت ناپدید شده بود پس از 9 روز در حالی پیدا شد که مدعی است مردان ناشناسی قصد داشتند قلبش را از بدنش خارج نمایند.

لیدا کاوه مدعی شد: می خواستند قلبم را بدزدند

به گزارش خبرنگاران، روزنامه ایران نوشت: عصر آدینه 31 خرداد بود که عکس دختری جوان به نام لیدا کاوه بسرعت در شبکه های مجازی و صفحه اینستاگرام سلبریتی ها منتشر شد. زیر عکس نوشته بود: لیدا کاوه در صحت کامل و سلامت روان از ظهر آدینه 31 خرداد از خانه خارج شده و تاکنون خبری از او نیست. در حالی که کمپینی گسترده در فضای مجازی برای پیدا کردن وی تشکیل شده بود ساعت 2 بامداد یکم تیر گزارش رسمی ناپدید شدن وی از سوی خواهرش به پلیس اعلام و به دنبال آن بلافاصله تحقیقات پلیسی شروع شد. در آنالیز های اولیه تعیین شد که لیدا، 37 ساله حدود 8 سال قبل به خاطر مسائل خانوادگی از همسرش جدا شده و بعد از آن دیگر ازدواج نکرده است. از آنجایی که خانواده لیدا در تهران ساکن نبودند، دختر جوان به همراه خواهر و شوهر خواهرش در خانه آنها واقع در سعادت آباد زندگی می کرد.

خواهر لیدا به پلیس گفت: او ورزشکار است. از سال ها قبل دونده استقامت بود و چند سالی هم می گردد که دوچرخه سواری حرفه ای می نماید. خواهرم همچنین عکاس و دوستدار محیط زیست است آزارش به کسی نرسیده و دشمنی هم نداریم.

آخرین پیغامک

وی در رابطه با ناپدید شدن لیدا گفت: ظهر آدینه لیدا به مجتمع تجاری میلاد نور در شهرک غرب رفته بود تا عکس یکی از دوستانش را روی تخته چاپ کند. ساعت 14:57 بود که به من پیغام داد و گفت: من شارژ ندارم و ممکن است گوشیم خاموش گردد، تا نیم ساعت دیگر به خانه برمی گردم. نگران نباش! وقتی پیغام را خواندم، به او گفتم اوکی. اما دیگر از خواهرم خبری نشد. با به دست آمدن این سرنخ کارآگاهان به بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل پرداختند. دوربین ها نشان می داد که لیدا پیاده به سمت میدان صنعت در حرکت بوده است. این در حالی بود که هیچ تصویری از سوار شدن به خودرو یا درگیری و آزار و اذیت توسط دوربین ها گرفته نشده بود.

آنالیز فرضیه های مختلف

نخستین فرضیه آدم ربایی بود، اما از آنجایی که هیچ تماسی با خانواده لیدا در رابطه با دریافت پول گرفته نشده بود و از طرفی وضعیت زندگی لیدا و خانواده اش معمولی بود، این فرضیه خود به خود رنگ باخت.

بدین ترتیب تحقیقات روی شاخه های دیگر متمرکز شد. با این احتمال که برای زن جوان اتفاقی اتفاق افتاده باشد کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت تعیینات لیدا را به تمامی بیمارستان ها و کلانتری ها اعلام کردند اما در استعلامات اجرا شده هیچ رد و سرنخی از او به دست نیامد.

تحقیقات گسترده برای یافتن زن جوان ادامه داشت تا این که ساعت 17:30 بعد از ظهر شنبه 8 تیر تماسی با پلیس 110 گرفته شد. زن جوانی که پشت خط بود، گفت: من در حال پیاده روی در پارکی حوالی بلوار مرزداران نرسیده به اشرفی اصفهانی بودم که ناگهان زن جوانی را نیمه جان روی چمن های پارک دیدم. او به سختی از من خواست با پلیس تماس بگیرم.

به دنبال این تماس بلافاصله مأموران پلیس راهی محل شدند. آنها با زن جوانی روبرو شدند که وضعیت ظاهری و جسمی خوبی نداشت. با هماهنگی های اجرا شده زن جوان به بیمارستان منتقل شد.

همزمان با پیدا شدن زن جوان، با توجه به هویت ناتعیین او، مأموران کلانتری به تحقیق در رابطه با هویت زن جوان پرداختند. در آنالیز های اجرا شده تعیین شد که 9 روز قبل ناپدید شدن او در سیستم یکپارچه پلیس اعلام شده بود. بنابراین تعیین شد وی همان لیدا کاوه است.

لیدا بلافاصله به بیمارستان آتیه منتقل شد و بعد از بهبودی نسبی تحقیقات از او صورت گرفت. او در رابطه با 9 روز ناپدید شدنش گفت: روز آدینه در راه بازگشت به خانه بودم. از آنجا که حالم خوب نبود تصمیم گرفتم با خودرو به خانه برگردم. در میدان صنعت سوار خودرو پرایدی شدم اما سرنشینان خودرو بعد از سوار شدن سر مرا زیر جایگاه عقب برده و با تهدید از من خواستند که سکوت کنم. در میان راه مرا بی هوش کردند و دیگر چیزی نفهمیدم چشم که باز کردم درون خانه ای بودم. چند روز اول نیمه هوش بودم و آنها به من دارو تزریق می کردند اما بعد از چند روز گفتند که قصد دارند قلب مرا به شخص دیگری پیوند دهند. در همان خانه آزمایشات لازم در رابطه با پیوند قلب از من گرفتند اما بعد از چند روز عنوان کردند که قلب من به درد پیوند به شخصی که مد نظرشان بود نمی خورد. در نهایت بعد از این که داروهای زیادی به من زدند، دوباره مرا سوار خودرو کردند. حالم اصلاً خوب نبود و متوجه نبودم کجا هستم و به کجا می رویم. بعد از دقایقی خودرو متوقف شد و مرا در فضای سبزی رها کردند. در حالی که نیمه هوشیار بودم از زن جوانی که در حال عبور از پارک بود خواستم که به پلیس زنگ بزند.

با توجه به اظهارات لیدا، تحقیقات در رابطه با آنالیز صحت اظهارات او و دستگیری آدم ربایان احتمالی ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 252

به "لیدا کاوه مدعی شد: می خواستند قلبم را بدزدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیدا کاوه مدعی شد: می خواستند قلبم را بدزدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید