سلامتی و پزشکی

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، خورشیدی: خوشحالم که خداحافظی بهداد با قهرمانی بود، قرار نیست همواره برنده یا بازنده باشیم

مربی تیم ملی وزنه برداری از اینکه وزنه بردار دسته 105+ کیلوگرم کشورمان با مدال طلا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد، ابراز خوشحالی کرد.

5 بهمن 1398

ورود 33 داروی زیستی به بازار توسط شرکتهای دانش بنیان

دکتر مصطفی قانعی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه تولید داروهای زیستی از جمله برنامه های ستاد توسعه فناوری به واسطه شرکتهای دانش بنیان بوده است،اظهار کرد: ما در صددیم تا به تدریج داروهای وارداتی را خودمان تولید کنیم. از دو سال قبل که تحریم ها به وجود...

3 بهمن 1398

نکات مهم درخصوص بارداری چندقلویی

متخصص زنان گفت: اگر زوجین از خطرات و عوارض بارداری دو یا چندقلویی برای مادر و جنین مطلع باشند، حتماً بارداری تک قلویی کم خطر را به بارداری دوقلویی پرخطر ترجیح خواهند داد.

23 دی 1398

دفاع جالب ساری از خودش برابر نقدها تند مانچینی

سرمربی ناپولی به انتقاد شدید اللحن همتایش در اینتر که از او به خاطر رفتارش در جریان بازی دو تیم در جام حذفی ایتالیا شکایت داشت، پاسخ داد.

13 دی 1398

ساخت بچه های ایران

امیرحسین کارآگاه، مدیرعامل شتاب دهنده پرسیس ژن است و متولد 1367. در شهر قزوین متولد شده و مدرک دکترای داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی دارد. مدرک کارشناسی ارشد MBA را هم از دانشگاه تهران گرفته است.

9 دی 1398

سفر هیئت پارلمانی ایران به انگلیس

خبرنگاران: سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از سفر بعضی از اعضای این کمیسیون و کارشناسان وزارت بهداشت به انگلیس اطلاع داد.

8 دی 1398

اکونومیست: تهران از نظر بهبود شرایط زندگی چهارمین شهر دنیا است

نشریه اکونومیست در گزارش آماری سال 2018 خود از شهرهای دنیا، تهران را از نظر شتاب و حرکت بهبود شرایط زندگی طی پنج سال گذشته ، در مقام چهارم قرار داده است.

4 دی 1398

عالیشاه کسالت داشت تمرین نکرد، پرسپولیس هوازی شد

به گزارش خبرنگاران، تمرین امروز پرسپولیس از ساعت 11:30 پس از جلسه کوتاه کادر فنی با بازیکنان در ورزشگاه شهید کاظمی آغاز شد.

1 دی 1398

شرایط فاجعه بار پناهندگان کشتی نجات آلان کردی رسوایی دیگری برای اروپا

کشتی نجات آلان کردی که حامل تعداد زیادی از پناهندگان نجات یافته از دریای مدیترانه بوده و در شرایط بدی به سرمی برد چند روزی است که همچنان منتظر اجازه یک کشور اروپایی برای تخلیه مهاجران است.

26 آذر 1398

غذاهای خیابانی چینی که حتما باید امتحان کنید

غذا، قسمت مهمی از فرهنگ هر کشور را نشان می دهد. علاوه بر این، یکی از قسمت های هیجان انگیز سفر که مورد پسند همگان است، امتحان کردن و خوردن غذا های محلی و خیابانی هر کشور است.

25 آذر 1398

پیامی نهفته در خبر هلاکت ابوبکر البغدادی، خاورمیانه در خطر است؟

پس از 8 سال؛ سرکرده داعش نیز کشته شد! پس از سال ها به خون نشستن خاورمیانه، خاتمه آن تنها همین یک جمله است؟ این خبر تسکین بخش مردم خاورمیانه است یا نوید بحرانی تازه می باشد؟

24 آذر 1398

تحلیل جالب شخصیت شما؛ ارتباط روانشناسی شخصیت با افسردگی زمستانی

از نظر علم روانشناسی علاقه داشتن به یک فصل خاص از سال می توانند گوشه هایی از شخصیت شما را آشکار کند. برخی افراد عاشق روزهای گرم تابستان هستند، برخی در پاییز و زمستان دچار افسردگی می شوند و برخی دیگر از سرمای زمستان و روزهای کوتاهش لذت می برند. شما به کدام...

20 آذر 1398

تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت جهاد را لغو نکنید

به گزارش خبرنگاران، شبکه کانون های تفکر ایران (ایتان) با ارسال نامه ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبصره 1 ماده (1) لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت مبنی بر لغو قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی که به...

19 آذر 1398

هیچ کلاسی در ابهر بدون معلم نیست

رئیس آموزش و پرورش ابهر گفت: علی رغم کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش ابهر، هیچ کلاسی در این شهرستان بدون معلم نیست.

12 آذر 1398

قائدی: 2 ماه است که مصدومیت دارم

مهدی قائدی، مهاجم تیم فوتبال امید ایران گفت که مصدومیت، تنها عامل غیبت او در اردوی این تیم است.

2 آذر 1398

انتقال هوایی 28 مصدوم حوادث ترافیکی عراق از خوزستان به فارس

رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان از انتقال هوایی 28 نفر از مصدومان حوادث دو روز گذشته در عراق، به استان فارس اطلاع داد.

2 آذر 1398

رقابتهای بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی از فردا آغاز می شود

به گزارش خبرنگاران، سروش صادق نژاد، رئیس کمیته فنی جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر درباره جزییات برگزاری این رویداد علمی گفت: این جشنواره از روز شنبه 23 آبان ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز به کار کرد که دو روز نخست آن به آماده...

24 آبان 1398

کپسول انسولین تولید شد، تزریق به تاریخ پیوست

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، به نظر می رسد به زودی افراد مبتلا به دیابت از شر تزریق انسولین خلاص می شوند. به همین دلیل محققان دانشگاه MIT به تازگی یک کپسول انسولین ابداع کرده اند که به اندازه کافی قدرتمند است و در اسید معده از بین نمی رود.

23 آبان 1398

عبدالهی: حرکت دانشجویی دانشگاه خوارزمی به سمت برطرف نیازهای کشور

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی گفت: انتها نامه های این دانشگاه در راستای برطرف نیازهای کشور تهیه می گردد، همچنین در حوزه صنعت نیز تاکنون توانسته ایم انتها نامه های خوبی را از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دریافت کنیم.

23 آبان 1398

حمایت نیکوکاران برای مشارکت در ساخت بیمارستان سرطان جنوب

پدر پیوند کبد ایران از نیک اندیشان عرصه سلامت دعوت کرد تا در ساخت بیمارستان سرطان جنوب به عنوان اقدامی مهم در توسعه خدمات رسانی به بیماران، سهیم شوند.

21 آبان 1398
تعداد: (86)