مجسمه عنکبوت بزرگ رکورد جدیدی را برای هنرمند سازنده اش به ثبت رساند

به گزارش مجله شرقیا، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر گشته، مجسمه عنکبوت بزرگ رکورد جدیدی را برای هنرمند سازنده اش به ثبت رساند.

مجسمه عنکبوت بزرگ رکورد جدیدی را برای هنرمند سازنده اش به ثبت رساند

با برگزاری حراجی آثار هنر معاصر ساتبیز در مجموع 175.8 میلیون دلار با فروش 46 اثر هنری حاصل شد و رکورد جدیدی برای چندین هنرمند از جمله لوئیز بورژوا خالق مجسمه عنکبوت بزرگ به ثبت رسید.

مجسمه غول پیکر برنزی عنکبوت اثر لوئیز بورژوا که یکی از 6 مجسمه ساخته سال 1996 این هنرمند است، به قیمت 32.8 میلیون دلار فروخته شد و علاوه بر رکورد آثار فروخته شده بورژوآ رکورد گرانترین مجسمه ساخته یک هنرمند زن را نیز شکست.

آثار مجموعه مجسمه های عنکبوت ساخته بورژوآ در بسیاری از موزه های برجسته دنیا از جمله موزه گوگنهایم، گالری ملی کانادا و تیت مدرن در لندن به نمایش گذاشته شده اند، اما تنها چهار اثر عنکبوتی این هنرمند فرانسوی آمریکایی تا به حال در حراجی ارائه شده است. در ماه می 2019، یکی دیگر از این مجسمه های عنکبوتی به قیمت 32.1 میلیون دلار در حراجی کریستیز در نیویورک فروخته شد.

با این حال رکورد گران ترین اثر هنری یک هنرمند زن همچنان به جورجینا اوکیف تعلق دارد؛ چرا که تابلو نقاشی تاتوره این هنرمند در سال 2014 به قیمت 44.4 میلیون دلار فروخته شد.

لوئیز بورژوآ که در سال 2010 و در سن 98 سالگی درگذشت، نخستین بار خلق مجموعه آثار هنری با موضوع عنکبوت را در دهه هشتم زندگی خود شروع کرد، اما این مجسمه های بزرگ به مشهورترین آثار هنری کارنامه او تبدیل شدند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2256

به "مجسمه عنکبوت بزرگ رکورد جدیدی را برای هنرمند سازنده اش به ثبت رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه عنکبوت بزرگ رکورد جدیدی را برای هنرمند سازنده اش به ثبت رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید