مذاکره ایران و اسلواکی درباره گردشگری

به گزارش مجله شرقیا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، مذاکره ایران و اسلواکی درباره گردشگری انجام شد.

مذاکره ایران و اسلواکی درباره گردشگری

قضیه چیست؟

در ابتدای این نشست رادوز دولا، مدیرکل گردشگری اسلواکی گزارشی درباره شرایط گردشگری این کشور در دوران کرونا ارائه کرد و سپس محمد قاسمی، مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ارائه گزارشی به برنامه های ایران برای رونق بخشی به کسب و کارهای گردشگری در دوران پساکرونا به وسیله تمرکز بر تداوم روابط گردشگری با بازارهای قبلی و ورود به بازارهای جدید بین المللی همچون اسلواکی اشاره نمود.

او با اشاره به ظرفیت ها و ویژگی های منحصر بفرد گردشگری ایران به عنوان مقصدی متفاوت برای گردشگران اسلواک، بر ضرورت ارتقای سطح تعاملات بخش خصوصی دو کشور به منظور توسعه متوازن تبادلات دوجانبه گردشگری تاکید نمود.

قاسمی با تاکید بر برخورداری هر دو کشور از ظرفیت های غارنوردی، آب درمانی، اسکی و پارک های ملی و طبیعی، تبادل اطلاعات و تجربیات پیروز در این زمینه ها میان طرفین را بویژه به وسیله برگزاری کارگاه های آموزشی پیشنهاد کرد.

در ادامه نمایندگان جامعه تور اپراتورها و آژانس های مسافرتی اسلواکی (SACKA) و جامعه تورگردانان ایران (ITOA) نیز به عنوان بخش خصوصی گردشگری دو کشور با برشمردن انواع محصولات گردشگری قابل ارائه به شهروندان دو کشور، آمادگی خود را برای شروع روابط گردشگری دوجانبه در ایام پساکرونا اعلام کردند.

همچنین مقرر شد برگزاری تورهای آشناسازی متقابل برای اهالی رسانه و تور اپراتورهای دو کشور و تبادل اطلاعات و بسته های سفر توراپراتورها به وسیله بخش خصوصی و تدوین سند تفاهم نامه همکاری های گردشگری دو کشور از سوی بخش دولتی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1546

به "مذاکره ایران و اسلواکی درباره گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره ایران و اسلواکی درباره گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید