نبی: تصمیم AFC طبق دو اساسنامه خلاف مقررات است، باید در CAS طرح شکایت کرد

به گزارش مجله شرقیا، مهدی محمدنبی، عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا بر خلاف مقررات فیفا و AFC است.

نبی: تصمیم AFC طبق دو اساسنامه خلاف مقررات است، باید در CAS طرح شکایت کرد

به گزارش مجله شرقیا، مهدی محمدنبی در گفت وگو با سایت باشگاه پرسپولیس درباره تصمیم اخیر AFC اظهار کرد: کمیته مسابقات AFC بدون رعایت مفاد ماده 4 از اساسنامه فیفا و ماده 13 از اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا که در آن صراحتا بر عدم تبعیض قائل شدن نسبت به فدراسیون ها و باشگاه های هر کشوری تاکید شده، خلاف مقررات، تصمیماتی به ضرر نمایندگان ایران گرفته است. این کمیته بدون داشتن مستندات کافی و عدم اشراف به مقررات بین المللی و ملی هر کشوری اقدام به اتخاد تصمیم غیرقانونی نموده که منجر به حذف میزبانی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا شده است. این تصمیم از یک سو موجب خواهد شد اعتبار ملی و بین المللی فدراسیون فوتبال خدشه دار شده و از سوی دیگر به شعور، قداست و تاریخ باشگاه های ایرانی و طرفداران میلیونی آن لطمه جدی وارد گردد.

نبی ادامه داد: توصیه و درخواست بنده از ریاست AFC آقای شیخ سلمان این است که توسعه پایدار در فوتبال آسیا زمانی محقق می گردد که برگزاری مسابقات بین المللی در کشور میزبان در اولویت قرار گیرد و تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیته مسابقات AFC که بر خلاف روح و قوانین و مقررات حاکم بر ورزش فوتبال و همچنین در تضاد با مفاد ماده 4 از اساسنامه AFC و ماده 13 از اساسنامه فیفا است، را کان لم یکن تلقی نمایند.

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در خاتمه گفت: بدیهی است فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران باید در ارکان قضایی فیفا و در نهایت بر اساس مفاد مواد 59 و 60 از اساسنامه فیفا در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) طرح شکایت کند فرصت را از دست ندهد تا حقوق حقه باشگاه ها و طرفدارانشان تضییع نگردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 742

به "نبی: تصمیم AFC طبق دو اساسنامه خلاف مقررات است، باید در CAS طرح شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: تصمیم AFC طبق دو اساسنامه خلاف مقررات است، باید در CAS طرح شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید