نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی و آنر با این ترفند ممکن شد!

به گزارش مجله شرقیا، شاید بتوان بدون سرویس های گوگل هم به راحتی و بدون روبرو شدن با مسئله ای خاص از گوشی استفاده کرد، اما به نظر می رسد دیگر مجبور نیستید در همچین شرایطی به سر ببرید! ظاهرا روشی وجود دارد که بتوان تحریم های هواوی را با آن دور زد و فروشگاه گوگل پلی را روی گوشی نصب کرد! اینطور که به نظر می رسد این روش حتی روی گوشی های آنر که تحت تاثیر این محرومیت ها قرار گرفتند نیز جواب می دهد!

نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی و آنر با این ترفند ممکن شد!

برای نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی باید ابتدا برنامه ای را تحت عنوان Chat Partner با حجم 147 مگابایت از طریق این لینک دانلود کنید. البته باید به این نکته بدیهی اشاره کنیم که این روش غیر رسمی است و طبیعتا از آن جایی که هیچ اقدامی جهت رفع تحریم هواوی صورت نگرفته، هیچ راه حل رسمی نیز برای نصب گوگل پلی روی گوشی های این شرکت وجود ندارد! بعد از دانلود، نصب و اجرای برنامه، باید روی عبارت Detect Device و سپس Repair Now کلیک کنید. سپس بعد از باز شدن پنجره Activate device Administrator، گزینه Activate را از بین سه گزینه ظاهرا شده در زیر صفحه انتخاب کنید.

اتحاد شرکت های بزرگ چینی علیه گوگل و پلی استور!

بعد از انجام این مراحل گوشی را یک بار ریستارت کنید. سپس با روشن شدن و ظاهر شدن منوی برنامه ها می بینید که فروشگاه گوگل پلی بدون هیچ مسئله ای می تواند در گوشی شما اجرا شود! حال می توانید با ورود حساب کاربری خود در پلی استور به راحتی از آن برنامه دلخواه خود را دانلود کنید. همچنین اگر برنامه Chat Partner را هم از گوشی پاک کنید مسئله ای پیش نمی آید.

به ادعای وب سایت Gsmarena، این روش روی گوشی هواوی P40 لایت که در حال حاضر جدیدترین گوشی شرکت هواوی به حساب می آید امتحان شده و بدون هیچگونه مسئله ای گوگل پلی استور در آن به اجرا درآمد. این در حالی است که هواوی میت 30 پرو با پیغام خطای Device is not Play Protect certified روبرو شد و روش های موجود برای رفع این مشکل نیز در آن جواب نداد.

با این حال این یک بررسی اولیه به حساب می آید و لذا سخت افزارهای متفاوت ممکن است رفتارهای متفاوتی نیز از خود نشان دهند. بعد از افشای خبر وجود چنین روشی، برخی ها آن را روی هواوی میت 30 پرو نصب کرده و هیچ مسئله ای را گزارش نکردند. همینطور گوشی Y7p هم با این روش توانست از گوگل پلی برخوردار شود!

اگر شرکت های چینی گوگل پلی استور را کنار بگذارند چه اتفاقاتی می افتد؟

باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که استفاده از روش مذکور برای نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی غیر رسمی است و تعیین نیست تا چند وقت بتوان از آن استفاده کرد! با این اوصاف ظاهرا برخی ها توانستند با انجام کارهایی از این دست، ترفندهایی برای نصب برنامه های گوگل روی گوشی های محروم هواوی به کاربران معرفی کنند. در نهایت باید دید موضع گوگل در قبال این حرکات چیست!

منبع: Gsmarena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 877

به "نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی و آنر با این ترفند ممکن شد!" امتیاز دهید

3 کاربر به "نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی و آنر با این ترفند ممکن شد!" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی و آنر با این ترفند ممکن شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید