نکاتی برای فنگ شویی اتاق نشیمن

به گزارش مجله شرقیا، فنگ شویی یک هنر و دانش باستانی است که بیش از 3000سال پیش در چین رسمیت پیدا کرد. این لغت به معنی بخت نیک و جای گذاری وسایل برای دریافت انرژی است. فنگ شویی اتاق نشیمن سبب می گردد تا افراد غریبه ای هم که در خانه ی شما حضور پیدا می نمایند از این انرژی ها بهره مند شوند.

نکاتی برای فنگ شویی اتاق نشیمن

نکاتی برای فنگ شویی اتاق نشیمن

با فنگ شویی اتاق نشیمن آشنا شوید

فنگ شویی اتاق نشیمن یکی از موضوعاتی که افراد زیادی را به خود جلب نموده است. اما قبل از اینکه بخواهید با ایده های در زمینه ی فنگ شویی اتاق نشیمن آشنا شوید، بهتر است با خود موضوع فنگ شویی آشنا شوید. اگر تا به امروز این نام به گوشتان رسیده است و درباره آن اطلاعات کافی دارید که هیچ، وگرنه ما برای شما این مسئله را آسان می کنیم تا شما هم با این مقوله که در سراسر دنیا هواداران خودش را دارد، آشنا شوید.

فنگ شویی یک هنر و دانش باستانی است که بیش از 3000سال پیش در چین رسمیت پیدا کرد. از نظر لغوی، فنگ (Feng) به معنی باد و شویی (Shui) به معنی آب می باشد که در فرهنگ چین با سلامتی گره خورده است. بنابراین فنگ شویی به معنی بخت نیک است. این بخت نیک با معانی، سلامتی بیشتر، حرفه پیروز تر یا تحقق یک زندگی عاشقانه ارتباط دارد. این هنر با یاری علومی مانند نجوم، فیزیک، فلسفه و… با دیدگاه تائوئیستی در ارتباط است و هدف اصلی آن جذب انرژی می باشد. فنگ شویی هنر چیدمان و جای دادن خود و اشیا در فضاست؛ به گونه ای که در زندگی شما تأثیرهای مختلفی بر جای بگذارد. این علم به شما می آموزد که چگونه در فضاهای مختلف تعادل و هارمونی برای دریافت انرژی، برقرار کنید. این محل می تواند، خانه، محل کار، باغ و یا هر جای دیگری باشد که فنگ شویی اتاق نشیمن نمونه مد نظر ماست. با وجود اینکه فنگ شویی به اسم یک علم شناخته می شده است، امروزه صندلی بالایی در طراحی داخلی و چیدمان معماری فضاها در شرق و حتی غرب هم پیدا نموده است.

راستا انرژی در فنگ شویی اتاق نشیمن

از آن جایی که خانه محیطی است که بیشترین زمان خود را در آن می گذرانید، بنابراین فنگ شویی اتاق نشیمن می تواند بیشتر از هر نقطه ای برای شما در اولویت باشد. فنگ شویی اتاق نشیمن سبب می گردد تا افراد غریبه ای هم که در خانه ی شما حضور پیدا می نمایند از این انرژی ها بهره مند شوند. انجام فنگ شویی باعث می گردد که اتاق نشیمن شما، منظم تر و سالم تر باشد و به نحوه ارتباط ما با این فضا و بعلاوه تأثیرگذاری آن بر روی ما هم ارتباط دارد؛ چرا که فنگ شویی اتاق نشیمن می تواند بر روحیه و حال ما تأثیر عمیقی به جای بگذارد. فنگ شویی به معنی تغییر ساختار خانه نیست، بلکه به معنی ساخت خانه در ارتباط با ماست.

یکی از راه چارههایی که می توان برای فنگ شویی اتاق نشیمن انجام داد، کند کردن سرعت و جریان انرژی است. وقتی میان درِ خانه و فضای داخلی آن هیچ عامل اضافی قرار نداشته باشد، انرژی یا chi به سرعت از خانه خارج می گردد. یکی از راه چارههای حل این مسئله استفاده از فرش یا قالیچه های کوچک طرح دار جلوی در ورودی یا استفاده از یک میز کوچک جلوی در و یا نصب یک تابلو می باشد. به این ترتیب سرعت حرکت انرژی به یاری فنگ شویی اتاق نشیمن کندتر می گردد. بسیاری از افراد جلوی در ورودی خود یک آویز مانند پرده وصل می نمایند که راه چاره خوبی است. در معماری سنتی ایرانی هم معمولاً میان در ورودی و فضای داخلی ساختمان یک راهرو قرار داشته است.

ایده هایی برای فنگ شویی اتاق نشیمن

شلوغی و شلختگی در فنگ شویی اتاق نشیمن جایی ندارد. اطمینان حاصل کنید که همه چیز سازماندهی شده باشد. فضاهای شلوغ از نظر بصری زیبا نیستند؛ در نتیجه در روحیه و سلامت شما هم تأثیر منفی خواهند گذاشت. همه چیز را ساده و مرتب قرار دهید و برای وسایل خود در فنگ شویی اتاق نشیمن فضاهای مشخصی در نظر بگیرید. نصب آیینه ها در ایجاد گستردگی فضا یاری می نماید، بعلاوه این کار در فنگ شویی اتاق نشیمن باعث می گردد که شما احساس محدودیت هم در زندگی خود نکنید.

مهم ترین و ساده ترین راه چاره برای فنگ شویی اتاق نشیمن این است که میان عناصر پنج گانه تعادل برقرار کنید. این عناصر در هنر فنگ شویی چینی از اهمیت بالایی برخوردار هستند بنابراین شما هم می توانید برای مثال عنصر آتش را با رنگ های قرمز، قراردادن پرتقال بر روی میز اتاق نشیمن و یا یک شومینه یا شمع با شعله های آتشین به وجود آورید. اندازه کاربرد این عناصر به روحیات و فردیات هر شخص در فنگ شویی اتاق نشیمن بستگی دارد. مثلاً افرادی که با بی انگیزگی در زندگی شان روبرو هستند، بهتر است از عنصر آتش بیشتر از بقیه استفاده نمایند.

و در آخر اینکه برای فنگ شویی اتاق نشیمن نمادهای منفی را حذف کنید. این نمادها روزانه ما را با خود درگیر می نمایند. برای این کار نمادهایی که باعث می شوند ما احساس خوشایندی نداشته باشیم و یا با چالش روبرو شویم را از اتاق نشیمن حذف کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1793

به "نکاتی برای فنگ شویی اتاق نشیمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای فنگ شویی اتاق نشیمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید